Ugg Botlar Nasıl Temizlenir?

Ugg Botlar Nasıl Temizlenir?

Geçen yılın moda çılgınlığı Ugg botlar bu yıl da oldukça popüler. Bu sıcak, yumuşak ve rahat botlar kış koşullarında oldukça kolay kirleniyor. Bu yazıda Ugg botlar nasıl temizlenir sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Rahat Ugg botlarınızı neredeyse tüm kış keyifle giydiniz şimdi sıra onları önümüzdeki kışa hazırlamakta. Peki, Ugg botlar zarar vermeden nasıl temizlenir? Temizleme için Ugg’ın orijinal temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz ancak bu ürünlere ulaşma imkanınız yoksa ya da para ayırmak istemiyorsanız evde ve markette bulabileceğiniz bazı ürünlerle Ugg botları pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Ugg Botları Temizleme Yöntemi

Öncelikle temiz bir bezi soğuk suyla ıslatın ve Ugg’ların dışını bu bezle nemlendirin. Botları direkt suya sokmayın ve çok ıslatmayın, sadece dışını nemlendirin.

Soğuk su ile doldurduğunuz bir kaseye 2 çorba kaşığı karbonat dökün ve karıştırın. Karbonat bot üzerindeki kir ve lekeleri sökmeye yardımcı olacaktır.

Eski ve temiz bir diş fırçasıyla karbonatlı suyu çok bastırmadan dairesel hareketlerle botların üzerine uygulayın. Fazla bastırırsanız kir ve lekeler daha derine inecek ve süet yüzey zarar görecektir. Fırçayı sık sık karbonatlı suya batırın ve tekrar uygulayın. Eğer karbonatı fazla koyduysanız tüm yüzeye diş fırçasıyla karbonatlı su uyguladıktan sonra soğuk su ile nemlendirdiğiniz temiz bir bezle veya iyice sıktığınız bir süngerle durulayabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemden sonra kağıt havluyla botların yüzeyine bastırarak suyun fazlasını alıp kurumasını bekleyebilirsiniz.

Ugg botları temizlemek için evde bulabileceğiniz diğer bir ürün de sirkedir. Bir bardak soğuk su ve bir bardak sirkeyi bir kaseye dökün. Bir bez veya sünger yardımıyla bu karışımı botların yüzeylerini temizlemek için kullanabilirsiniz. Ugg botları kalorifer yakınında kurutmayın. Kalorifer veya diğer sıcak hava kaynakları ile kurutursanız şeklini kaybedecektir. Fazla suyu kuru bir bezle aldıktan sonra evin havasında doğal olarak kurumaya bırakın.

Ugg botları asla çamaşır makinesine ya da kurutma makinesine atmayın, kuru temizlemeciye vermeyin.

Eğer daha derin ve iyi bir temizlik yapmak istiyorsanız botları aldığınız mağazadan orijinal Ugg temizleme ürünleri satın alabilir ve kullanma talimatına göre uygulayabilirsiniz. Ugg temizlik ürünleri bulamıyorsanız koyun derisinden üretilen tekstil ürünlerini temizlemek için özel olarak imal edilen üçüncü parti ürünleri kullanabilirsiniz.

Ugg botlara zarar verebilecek durumlarda kullanmaktan kaçının. Trekking yapacağınız zamanlarda, yağmur veya kar yağarken, çamura bulanma riski olduğunda Ugg botları giymeyin.

Eğer Ugg botlarda su lekeleri varsa iki botu nazikçe birbirine sürterek bu lekeleri (çoğunlukla) farkedilmez hale getirebilirsiniz.

Süet silgi kullanarak Ugg botların üzerindeki küçük çiziklerden kötü izler bırakmadan kurtulabilirsiniz. Bu silgi lekelerin temizlenmesinde de kullanılabilmektedir. Süet silgi ile nazik bir şekilde silerek leke ve kirlerin botlardan çıkıp, silgiye geçmesini sağlayabilirsiniz.

,

Ugg Botlar Nasıl Temizlenir? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. miragee 17 Şubat 2013 #

    Denedim maalesef hiç bi gelişme olmadı.

Bir Cevap Yazın