USB Yardımı ile Bilgisayarı Televizyona Bağlama

USB Yardımı ile Bilgisayarı Televizyona Bağlama

Bin bir zorlukla bulup bilgisayarınızda izleyeceğiniz filmi yardımcı bir donanım sayesinde televizyonunuzdan izlemek çok daha eğlenceli olacaktır. Daha büyük bir ekranla eğlencenizi artırmak için, ilk olarak USB-HDMI dönüştürücüsü gereklidir. Atlona, StarTech ya da Sabrent marka USB – HDMI dönüştürücüler, bilgisayarınızın ses ve görüntü sinyallerini televizyonunuzun algılayabileceği sinyallere çevirir. Ancak; bir USB – HDMI dönüştürücüsü almadan önce, bilgisayarınızın işletim sistemi, gerekli donanımları ve yeterli sabit disk alanı olduğundan emin olun.

PC ile TV’yi USB ile Bağlama

USB’nizin tanıtıcı CD’sini bilgisayarınızın CD-ROM kısmına koyun. Yazılım yükleme işlemi hemen başlayacaktır. Eğer başlamaz ise, “Başlat (Start)” menüsünden ‘Bilgisayarım (My Computer)’ a tıklayın. Açılan pencerede CD-ROM yazan sürücü bulun ve çift tıklayın. Açılacak olan pencerede genellikle ‘autorun.exe ya da setup.exe isimli çalıştırılabilir dosyayı (*.exe) çift tıklayıp çalıştırın.

İstediğiniz ayarları düzenleyin ve kalan istemleri yerine getirerek yazılım yüklemesini tamamlayın.

Televizyonunuzdan izlemeye başlayabilmek için Ekran Projeksiyon Ayarlarını (screen projection setting), genişletilmiş veya yansıtılmış mod, tıklayın. Genişletilmiş ekran modu laptopunuz veya masaüstü bilgisayarınızdaki fotoğrafları televizyona aktarır. Yansıtılmış mod ise laptopunuz veya masaüstü bilgisayarınızdaki fotoğrafları televizyona kopyalar.

Ekran çözünürlüğünü ayarlayın. Ekran çözünürlüğünü ayarlayabilmek için bilgisayarınızın genişletilmiş modda olması gerekmektedir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın