Uzaktan Kumandalı Uçaklar İçin İpuçları

Uzaktan Kumandalı Uçaklar İçin İpuçları

Uzaktan kumandalı uçaklar anlık karar verebilme yeteneğini arttırmak ve el-göz koordinasyonunu geliştirmek için kullanılan mükemmel hobilerdir. Bu hobi yürümeden önce emeklemeyi öğrenmeniz gereken hobilerin başında gelmektedir. Bu yüzden uzaktan kumandalı uçak almak istiyorsanız seçiminizi iyi yapmalısınız. Eğer ilk olarak ufak kanatlı bir uçak seçerseniz, bu uçaklar sizin için pahalı ve sinir bozucu bir hobi olabilir. Uzaktan kumandalı uçakları iyi bir şekilde uçurabilmek için aşağıdakileri bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Yeni Pilotlar İçin

Yavaş uçan GWS uçakları eğitim için ideal uçaklardır.

Antrenman uçakları normalden daha yavaş uçmaları ve hatalarınızı bağışlayıcı özellikleriyle yeni pilotlar için en ideal öğrenme araçlarıdır.

Bu uçakların genellikle gövdelerinin üzerine monte edilmiş büyük kanatları, üç tekerlekli iniş takımları ve normal uçaklara göre sınırlı kontrolleri vardır. Bu özellikler yeni pilotların deneyim kazanmalarına yardımcı olur.

Antrenman uçaklarıyla yapılan test sürüşlerinde dümen, kanat ve gaz kontrolleri öğrenilerek, iyi bir pilot olabilmek için ilk adım atılmış olur.

Orta Düzey Pilotlar İçin

T34 küçük kanatlı uçaklar antrenmanı

T34, tipik bir uzaktan kumandalı ve küçük kanatlı uçaklardan birsidir. Bu uçakları uçurmak diğerlerine göre biraz daha fazla çaba gerektirir. Uçaklar dengelerini sağlayabilmek için sarkaç etkisini kullanırlar.

Bütün ağırlıkları kanatların altında olan bu uçaklar düz giderken bile genellikle bir tarafa dönmek isterler. Ama küçük kanatlı uçaklarda sarkaç etkisi görülmez ve bu nedenle uçaklar düz bir şekilde pilot desteği olmadan gidebilirler. Düşük kanatlı uçaklar havada akrobasi hareketleri yapabilmek için daha ideal uçaklardır.

Düşük kanatlı uçaklarda pilotlar ters döngüler ve rulo gibi akrobasi hareketlerini gerekli becerileri kazandıktan sonra rahatça uygulayabilirler. 3 boyutlu manevralar deneme sürüşlerinden sonra yeterli bir seviye ulaştığınızda yapabileceğiniz hareketlerdir.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın