Üzüm Çekirdeği Yağı İle Cilt Bakımı

Üzüm Çekirdeği Yağı İle Cilt Bakımı

Cilt tarafından kısa sürede emilen, antioksidan ve anti-aging etkisi bulunan üzüm çekirdeği yağı, cildi tahriş eden egzama gibi hastalıkların belirtilerinin hafifletilmesi içinde kullanılmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildi yatıştırmak, akne izlerinin görünümünü azaltmak, cildi nemlendirmek ve daha yumuşak olmasını sağlamak için üzüm çekirdeği yağı kullanabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağıyla Cilt Bakımı

Hassas cildi olanlar için pek çok ticari kozmetik ürününe göre daha güvenli olan üzüm çekirdeği yağı, cildi tahriş etmeden ve herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmadan nemlendirici olarak kullanılabilir.

Ancak üzüm çekirdeği yağı alırken %100 doğal olmasına dikkat etmeli ve herhangi bir koruyucu kimyasal içermediğinden emin olmalısınız. Doğal üzüm çekirdeği yağı buzdolabında tazeliğini 1-2 hafta korur.

Üzüm çekirdeği yağı iyi bir nemlendirici olmasının yanı sıra özellikle inatçı göz makyajını çıkarmak, rahatlatıcı ve cildi besleyen bir masaj yağı olarak ve cilt lekelerini hafifletmek için kullanılabilir.

Lekeler İçin Üzüm Çekirdeği Yağı

4-5 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağına 8-10 damla çay ağacı yağı ekleyin.

Karışımı her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 kez pamukla lekelerin üzerine sürün. 2-3 haftadan sonra lekelerin azaldığını göreceksiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın