Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Her ortamda istediğiniz gibi mükemmel görünmek istiyorsanız yüz şeklinize uygun saç modelini seçmeniz çok önemli. Yüzünüzde öne çıkarmayı ya da gizlemeyi istediğiniz bölgeler ve arzu edilen simetriye en yakın olanı yaratabilmek için süze uygun bir saç modeline ihtiyacınız var. Bu etkiyi yakalayabilmek için uzun yüz şekli için daha çok uzun ve katlı saç modelleri tercih ediliyor.

Uzun yüz şekline sahip olanlar genellikle kendilerine uygun saç modelini bulamamaktan ve yüzün uzunluğunu hafifletecek kesimi yakalayamamaktan şikayetçidir. Aslında burada dikkat edilmesi gereken nokta sadece yüzün uzunluğu azaltacak modeli değil, yüzün genişliği ile uzunluğu arasında dengeyi sağlayacak modeli bulmaktır. Bu sayede en iyi sonuç elde edilebilir.

Uzun bir yüzünüz varsa ilk olarak abartılı kesimlerden kaçınmanızı tavsiye ederim. Diğer yandan kısa saç modelleri yüzünüzün şekli üzerinde hiç bir etki yaratmaz hatta kısa ve sivri modellerden yüzü olduğundan daha uzun gösterir. Yine çok uzun ve düz saçlar size pek uygun değil. Hangi modelleri kullanmamanız gerektiği hakkında bir kaç bilgiden sonra size uygun saç modellerine geçelim.

Kısa sürede sonuç istiyorsanız için kakül kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz model uzun yüz şekline uygun olmasa bile kakül ile istediğiniz simetriyi elde edebilirsiniz. Yana doğru taranan ya da düz kakül, asimetrik veya ince kakül modellerinden birini seçebilirsiniz.

Bob kesim (kısa, çene hizasında, katmanlı) elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgeye hacim ekleyeceği için uzunluk-genişlik arasında denge sağlayabilir. Uzun yüz şekli için en iyi Bob kesim çene hizasında bulunan modellerdir.

Katlı modeller yüzde istenilen bölgelere hacim eklemede kolaylık sağlayacağı için tercih edilebilir. Katlar için hangi tekniğin kullanılacağı kuaförünüze kalmış. Yine az dalgalı ve kıvırcık saç modelleri kat kesildiğinde daha yuvarlak bir yüz etkisi yaratacaktır.

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Deniz 27 Mayıs 2013 #

    Bence harika ama bir az daha fotoğraf olsa iyi olur.

Bir Cevap Yazın