Yoğurtla Yapılan Yüz Maskesinin Cilde Yararları

Yoğurtla Yapılan Yüz Maskesinin Cilde Yararları

Akne, kuruluk, cildin fazla yağlı olması…Eğer yüzünüzle ilgili bu tip sorunlar yaşıyorsanız yalnızca yoğurt kullanarak cildinizin pürüzsüz, doğal parlaklığında ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Bu, yüz problemlerini tedavi etmenin oldukça ucuz ancak bir o kadar da etkili yoludur. Yoğurt yüzü temizlemek ve gözenekleri açmak için, akne oluşumunu engellemek, cildi nemlendirmek ve dokusunu canlandırmak için oldukça etkilidir. Hadi şimdi yoğurt maskelerini daha yakından inceleyelim:

Yoğurt Maskesi İçin Hangi Yoğurt Kullanılmalı? Yoğurt ile yüz maskesi yapmak için sade yoğurtları tercih edin. Meyveli yoğurtlar çok fazla şeker ve cilde yararlı olmayan aksine zararlı diğer birtakım maddeler içerirler. Eğer cildiniz doğal olarak çok kuruysa, yağlı bir yoğurt cildinize gerekli nemlendirmeyi sağlayacaktır. Eğer cildiniz yağlı bir cilt ise düşük yağlı bir yoğurt maskesi tercih edin. Organik pazara giderek organik yoğurt alırsanız en ideali olacaktır. Organik yoğurtlar, cildiniz için diğerlerine göre daha yararlı bir alt yapı oluştururlar. Bu nedenle eğer imkanınız varsa bu tip yoğurtları tercih edin, çünkü bu yoğurtlar içerdikleri doğal maddeler sayesinde çok daha sağlıklı ve cildiniz için daha yararlıdırlar.

Yoğurt Maskesinin Yararları: Yoğurt yemenin yararlarını hemen hemen hepiniz duymuşsunuzdur. Ancak yoğurdun cilt için ne kadar yararlı olduğunu çoğu kişi bilmez. Bu besin içerdiği anti bakteriyel özellikler sayesinde cilt için oldukça faydalıdır, ciltte var olan tahrişi içindeki laktik asit sayesinde düzeltir ve gözenekleri temizleyip cildin yumuşamasını sağlar. Akne ve egzama gibi sağlık sorunlarını tedavi etmede de, en azından belirtilerini hafifletmede oldukça iyidir.

Yoğurt Maskesinin Uygulanması: Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ve hafif bir temizleyici ile yıkayın. Ardından yüzünüzü güzelce kurulayın ve parmaklarınızla bir kap yoğurdu yüzünüze yayın. Yoğurdu masaj yaparak tüm yüzünüze yayın ve ince bir tabaka haline getirin. Bu maskeyi 15-20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra nazikçe yıkayın ve bunu her hafta ya da 3-4 günde bir belirli bir düzene göre yapın. Yoğurt maskesini düzenli olarak uygularsanız kısa zamanda en iyi sonuçları elde edeceğinizden şüpheniz olmasın. Ancak yoğurda karşı her hangi bir hassasiyetiniz varsa bu maskeyi kesinlikle uygulamayın ya da size uygun doğal maskeler için doktorunuza danışın.

Yoğurtla Yapılan Yüz Maskesinin Cilde Yararları İçin 4 Yorum Yapılmış

 1. fatos tas 18 Haziran 2013 #

  Bunu haftada 3 kez yapın geceleri yapmak daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü yaptığımız maskeden sonra uyuduğumuz için cilt nefes alıyor herhangi bir güneş, toz ya da zararlı havaya maruz kalmadığı için maskeleri gece yapmak daha doğrudur.

 2. aylin 28 Temmuz 2013 #

  Bu maske faydalı olacak mı?

 3. ilknur 31 Ağustos 2013 #

  Evet ben denedim yarıyor.

 4. ece 23 Ekim 2013 #

  Hazır sütten yapılmış yoğurttan yapsak kötü olur mu?

Bir Cevap Yazın