Yumurta ve Mayonezle Hazırlanan Saç Bakım Maskesi

Yumurta ve Mayonezle Hazırlanan Saç Bakım Maskesi

Yumurta ve mayonezin kullanıldığı bir saç bakım maskesi kulağa hoş gelmeyebilir ancak yabancı forumlarda, bloglarda pek çok kişi tarafından tavsiye ediliyor. Yumurta ve mayonezin bir arada kullanıldığı maskenin saçlara en büyük faydası protein desteği sağlaması ve nemlendirmesi. Üstelik aşağı yukarı her evde her an bulunabilecek iki malzeme olması da cabası.

Yumurta ve mayonez saçları nemlendirirken yıpranmış saçları onarıp daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilecek özelliklere sahip. Yumurta ve mayonez maskesi tarifleri kişiden kişiye değişiyor ancak biz size en çok rastladığımız ve hazırlaması en kolay tarifi verelim. Bir çırpılmış yumurtayı 2 yemek kaşığı mayonez ile iyice karıştırın.

Oranları saçlarınızın uzunluğuna göre azaltıp arttırabilirsiniz. Daha çok nemlendirme özelliği bulunan bir maske için 3 yumurta sarısını, yarım çay bardağı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı mayonezle karıştırabilirsiniz. Kısa saçlar için bu tarifteki ölçülerin yarısını kullanın.

Hazırladığınız maskeyi saçınıza süremeden önce saçlarınızı yıkayın, havluyla fazla suyu alın ve tarayın. Yumurta ve mayonez maskesini saç uçlarından başlayarak köklerine doğru sürün. Daha kolay uygulamak için saçlarınızı tutamlara ayırabilirsiniz. Tüm saçınızı sürdükten sonra bir bone takın ve 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı soğuk suyla durulayın. Soğuk su kullanmanız önemli çünkü sıcak su kullanırsanız maske içindeki yumurta sertleşebilir ve çıkarmanız çok uzun süre alabilir.

Maskeyi soğuk suyla temizledikten sonra saç ve aç derinizde yağlı bir tabaka kaldığını hissedebilirsiniz. Eğer hemen dışarı çıkmanız gerekmiyorsa bu yağın 1 gece saçınızda kalmasına izin verin ve sabah saçlarınızı şampuanlayın. Maskeyi uyguladıktan sonra dışarı çıkacaksanız maskenin hemen ardından saçlarınızı şampuanlamalısınız.

Herkesin saç tipi farklı olduğu için bu maske bazı kişilerde daha çok işe yarayabilir. Eğer saçlarınız çok yıpranmışsa protein takviyesi için sadece yumurta kullanabilirsiniz. Saçlarınız çok kuruysa maskede zeytinyağı oranını arttırabilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın