Yüz Şeklime Göre Doğru Güneş Gözlüğü Modelini Nasıl Seçebilirim?

Yüz Şeklime Göre Doğru Güneş Gözlüğü Modelini Nasıl Seçebilirim?

Yüzünüz ve gözleriniz için doğru güneş gözlüğü seçimi, gözlerinizin güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından daha sağlıklı bir şekilde korunması ve sizin daha güzel (havalı!) görünmeniz için önemlidir. Takacağınız güneş gözlüğü sizin kişiliğinizi tam olarak yansıtmalıdır. Yüzünüz kare, yuvarlak, oval, dikdörtgen veya elmas şekilli olabilir. Kendinize uygun bir güneş gözlüğü seçmek için yüz şeklinize uygun gözlükler kullanmalısınız. Örneğin yuvarlak bir yüze sahipseniz, dikdörtgen veya kare çerçeveli gözlükler kullanarak, yüzünüzün daha uzun ve ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz şeklinize uygun bir güneş gözlüğü seçmek için yapmanız gerekenler şunlardır.

İlk olarak yüz şeklinizi ne olduğunu belirlemelisiniz. Eğer yüz şeklinizden emin değilseniz, herhangi bir aynanın karşısına geçin ve yüzünüze bakın. Net bir görüntü elde etmek için alnınızı tam olarak açın.

Aynaya ilk baktığınızda yüzünüzün şekli hakkında ilk izlenimiz nedir? Bu sorunun cevabı yüz şeklinizin ne olduğu olacaktır.

Güneş gözlüğü satın almak için bir mağazaya gitmeden önce kendinize uygun güneş gözlüğü modellerini araştırın. Yuvarlak bir yüze sahipseniz, kare veya dikdörtgen çerçeveli gözlükler arayın.

Bu gözlükler yanaklarınızın dolgunluğunu azaltarak yüzünüzü ince ve uzun gösterir.

Eğer oval bir yüze sahipseniz kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü hemen hemen bütün güneş gözlüğü modelleri oval yüzler için uygundur.

Kare bir yüze sahipseniz, yuvarlak ve oval çerçeveli gözlükler arayın. Bu tür gözlükler yüzünüzün görünümünü yumuşatır. Ayrıca köşeli ve dikdörtgen çerçeveli gözlüklerden uzak durun.

Elmas şekilli veya kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, oval veya çerçevesiz gözlükler arayın. Elmas şekilli yüzlerde elmacık kemikleri daha belirgindir ve alın ve çene küçüktür. Elmacık kemiklerinizin belirginliğini ortadan kaldırmak için oval veya çerçevesiz gözlükler ideal seçimler olacaktır.

Güneş gözlükleri de elbise ya da herhangi bir kıyafet seçer gibi seçilmelidir. Yüzünüzün şekline uygun olmayan güneş gözlüğü modelleri ne kadar “in” olursa olsun size yakışmayacağı için kullanışlı olmayacaktır. Bu yüzden o senenin modası ne olursa olsun yüz şeklinize göre güneş gözlüğü seçimi yapmaya özen gösterin.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın