Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme sütü hem kuru hem de yağlı ciltler için gözenekleri derinlemesine temizleme imkanı sunan kozmetik bir üründür. Doğru kullanıldığında cildi temizler, sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır, cildi nemlendirir ve pürüzsüzleştirir. Cildinizin tahriş olmaması ve kurumaması için sabun içermeyen temizleme sütü kullanmanızı öneririm.

Yüz Temizleme Sütü Kullanımı

Ellerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra avuç içine bir miktar yüz temizleme sütü sıkın. Sütü elinizde iyice yaydıktan sonra yüzünüze hafif masaj yaparak sürmeye başlayın. Yağın ve kirin gözeneklerde en çok biriktiği bölgeler olan burun, çene ve elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgelere yoğunlaşabilirsiniz. Sütü dilerseniz bir pamukla da yüzünüze sürebilirsiniz.

4-5 dakika sütle masaj yaptıktan sonra yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın. Süt yüzünüzden tamamen çıktıktan sonra cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için soğuk su kullanın. Yüzünüzü kuruladıktan sonra gözenekler istediğiniz kadar küçülmediyse sıkılaştırıcı toner kullanabilirsiniz. Toner aynı zamanda gözeneklerde kalmış olabilecek temizleme sütü artıklarını da temizler. Süt ve toner kullandıktan sonra cildin kurumasını önlemek için mutlaka nemlendirici krem sürün.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın