500 Kalori Yakmak İçin Egzersiz Önerileri

500 Kalori Yakmak İçin Egzersiz Önerileri

Fiziksel aktiviteler, her ne nedenle yapılıyorsa yapılsın faydalıdır. Düzenli egzersiz sadece vücudun şekil almasını ve kilo vermeyi kolaylaştırmaz aynı zamanda kalp ve damar sağlığı açısından da yararlıdır. Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gereken nokta seçilen egzersiz programının genel sağlığınıza uygun olmasıdır. Örneğin kalp veya damar hastalığınız varsa doktorunuza danışarak hafif egzersizler yapmanız gerekebilir. Ancak spor alışkanlığınız varsa ve genel sağlığınızda bir sorun yoksa kardio egzersizlerle kısa sürelerde 500 kalori yakmanız mümkün.

Koşu

İç mekanda koşu bandında ya da dışarda koşu parkurunda olsun, tempolu koşu en iyi kardio egzersizleri arasında yer almaktadır. Koşu aynı zamanda vücutta bulunan kasların büyük oranda yer aldığı bel altında kalan bölgeyi çalıştırarak yaptığınız egzersizden kasları çalıştırmak adına maksimum verim almanıza yardımcı olur.

Koşuyla 500 kalori yakmak için;

80 kg birinin saatte 9 km hızla 40 dakika koşması,
70 kg birinin saatte 9 km hızla 45 dakika koşması,
60 kg birinin saatte 9 km hızla 53 dakika koşması gerekir.

Bisiklet

Yine vücutta bulunan kasların tamamına yakınını çalıştıran bir diğer egzersiz bisiklettir. Bisikletle kısa sürede kalori yakmak, koşuda olduğu gibi hızınıza bağlıdır. Pedalları ne kadar hızlı çevirirseniz o kadar çok kalori yakarsınız.

Bisikletle 500 kalori yakmak için;

80 kg biri saatte 20 km ile 47 dakika,
70 kg biri saatte 20 km ile 54 dakika,
60 kg biri saatte 20 km ile 63 dakika pedal çevirmesi gerekir.

500 kaloriyi daha kısa sürede yakmak istiyorsanız koşu veya bisiklet iyi bir seçim olabilir. Tabii her fiziksel aktivitenin belli bir kalori yakma hacmi vardır. Buna örnek olarak çeşitli kilolara göre yürüyüşle yakılabilecek kalori miktarını 1 saat yürüyüş kaç kalori yakar sayfasında bulabilirsiniz. Hızlı kalori yakmak için kullanabileceğiniz diğer egzersizler için ip atlamak zayıflatır mı ve mekik çekmek kaç kalori yakar yazılarına göz atabilirsiniz.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın