Actified’in Yan Etkileri

Actified’in Yan Etkileri

Actified, triprolidine ve psödoefedrin gibi maddeler içerir. Bu ilaç alerji, soğuk algınlığı, hapşırma, öksürük ve burun akıntısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Actified uygun dozlarda alınsa bile bazı yan etkileri olabilen güçlü bir ilaçtır.

Actified antihistamin ve dekonjestan olarak sınıflandırılan ve reçeteli olarak hastalara verilen bir ilaçtır. Bu ilaç bahar nezlesi, alerji veya soğuk algınlığından kaynaklanan belirtileri kontrol edebilmek için kullanılır.

Bir antihistamin olarak Actified hapşırma, gözlerin sulanması ve burun akıntısına neden olarak mikropların vücuttan atılmasını ve burun tıkanıklığını önler.

Actified’in Ciddi Yan Etkileri

Actified kullanımı görme bozukluğu, göğüs ağrısı, düzensiz kalp atışı, halüsinasyonlar, şiddetli baş dönmesi, sersemlik, halsizlik, anksiyete, titreme, ateş ve nöbetlere neden olabilir. Ayrıca yüz ve boğazda şişme gibi ciddi alerjik reaksiyonlarda Actified’in yan etkilerindendir. Yukarıdaki yan etkilerin herhangi birini yaşamanız durumunda doktorunuza başvurun.

Actified’in Genel Yan Etkileri

Actified kullanımı hafif baş dönmesi, sersemlik, kabızlık, ağız kuruluğu, ishal, baş ağrısı, bulantı, iştahsızlık, heyecanlanma, kusma, sinirlilik ve uykusuzluk gibi yan etkilere neden olabilir. Yukarıdaki yan etkilerin görülmesi ciddi ve kalıcı sorunlara neden olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir.

Actified Kullanımı

Kullanma talimatlarını okumadan Actified kullanmayın. Asla ilacınızın dozajını ve aldığınız süreyi değiştirmeyin. Actified genellikle tok karına kullanılan bir ilaç olmasına rağmen, mide rahatsızlıkları durumunda aç karına da alınabilir.

Actified kısa süreli bir tedavidir ve genellikle etkisini 7 gün içerisinde gösterir. Eğer 7 gün kullanım sonrasında hastalığınız devam ediyorsa, doktorunuza başvurun.

Uyarı

Actified ile birlikte alkol kullanımı yan etkilerin daha etkili bir şekilde görülmesine neden olabilir. Bu ilacı kullanırken araba kullanma ve motorlu araçlar konusunda dikkatli olun. Actified kullanırken aynı etkilere sahip başka bir ilaç kullanmayın. Doktor tavsiyesi ve dozajı dışında kendiniz ilaç kullanmaktan kaçının.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın