Anoreksiya Tedavisi Hakkında Bilgiler

Anoreksiya Tedavisi Hakkında Bilgiler

Anoreksiya insanların kendi kendilerini aç bıraktıkları ciddi bir sağlık problemidir. Neyse ki bu hastalığı tedavi etmek için birtakım tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Anoreksiya tehlikesi olmayan bir hastalık değildir ve oldukça zorlayıcıdır, ancak belirtildiği gibi tedavisi mümkündür.

Anoreksiya Tedavisine Yardımcı Uygulamalar

Bol bol meyve tüketin. Ihlamur ve portakallar anoreksiya hastalığının tedavisinde yardımcı olabilecek meyvelerden ikisidir. Meyvelerin içerdikleri sular sindirim sistemine oldukça yardımcıdırlar.

Yemeklerinizde sarımsak kullanmaya özen gösterin. Yemek yaparken sarımsak kullanmak sağlığınız için oldukça yararlıdır. Kalbiniz için çok yararlı olmasının yanı sıra bu bitki anoreksiyanın tedavisinde ve iştah açmada da oldukça etkilidir.
Evinizde zencefil bulundurmanız iyi olacaktır. Zencefilin kokusu duyularınızı harekete geçirir ve bu da iştahınızın yerine gelmesini sağlar.

Kendinize bir yeme listesi oluşturun. Bir şeyler yemek çok önemlidir. Siz de anoreksiya hastalığının tedavisine belli zamanlarda yiyerek katkıda bulunabilirsiniz.

Kilo vermekle ilgili uygunsuz ve yersiz tüm düşüncelerden kurtulun. Öyle olmadığı halde anoreksiya hastaları aşırı kilolu olduklarını düşünürler. Eğer bu hastalığa yakalandıysanız kendinize normal koşullarda kilonuzun ne kadar olması gerektiğini ve kilolu olmadığınızı, sağlıklı kalmak için de yemek yemeniz gerektiğini hatırlatmalısınız.

Kendi kendinize anoreksiya hastalığı ile başa çıkamıyorsanız ve hastalığınız ilerlemiş ise mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Doktor size tedavi için bir yöntem belirleyebileceği gibi, bir terapiste görünmeniz için sizi teşvik de edebilir.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın