Astıma Hangi Bölüm Bakar?

Astıma Hangi Bölüm Bakar?

Hastanelerde astım ve alerjik astım tanısı, tedavisi için çocuk hekimlerine, pratisyen hekime, dahiliye, alerji ve göğüs hastalıkları bölümlerine gidebilirsiniz. Alerji ve göğüs hastalıkları bölümünde görev yapan doktorlar bağışıklık sistemi hastalıklarında daha yetkin olduğu için bu bölümü tercih edebilirsiniz.

Hastane sizi ilgili doktora yönlendirecektir ancak hangi doktora giderseniz gidin sizi bir alerji uzmanına göndererek gerekli testleri yaptırmanızı isteyebilir. Test sonuçları ile birlikte tekrar ilk muayene olduğunuz doktora giderek, astımın hangi kategoride olduğunu ve tedavisi için ne yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Astım ve Alerji Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akciğerlerde hava kanallarının ne kadar daraldığı, çeşitli testler ile belirlendikten ve astım türü teşhis edildikten sonra tedavi süreci başlar. Farklı astım çeşitleri farklı tedavi yöntemleri gerektirebilir. Size uygun tedavi doktorunuz tarafından belirlendikten sonra belirtileri kontrol altında tutabilirsiniz. Eğer tedavinizin başlamasına rağmen aşağıdaki belirtileri görüyorsanız tekrar muayene olmanız gerekebilir.

  • Gece uyanma
  • Günlük aktivitelerin engellenmesi
  • İşe veya okula gidememe
  • Fiziksel aktivite sırasında hırıltı

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın