Baby Shower Partisi İçin Alınabilecek Hediyeler

Baby Shower Partisi İçin Alınabilecek Hediyeler

Baby shower partisi (yeni bebek partisi) esas olarak yeni bebek bekleyen anne ve doğacak bebeğin ihtiyaç duyacağı ürünlerin arkadaşlar tarafından alınarak çifte destek olmak amacıyla düzenlenmektedir. Aynı zamanda hamilelik aylarının stresini taşıyan anne adayının güzel bir gün geçirmesi de sağlanır. Baby shower partisi için alınabilecek hediyeler yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarına ya da annenin bebek bakımı için ihtiyaç duyacağı ürünlere yönelik olabilir. Şimdi baby shower partisi için alınabilecek hediyelere bir bakalım.

Baby shower partisi için anne adayı bir liste hazırladıysa bu listeden alabileceğiniz bir ürünü seçip partiye gidebilirsiniz. Ortada böyle bir liste yoksa ya da listedeki her ürün alındıysa baby shower hediye fikirleri için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Baby Shower Hediye Listesi

Bizde bebek mağazalarının hepsinde baby shower için hediye listesi oluşturma imkanı yok. O yüzden yeni bir annenin ve bebeğin ihtiyaç duyabileceği şeylerin bir listesini hazırladım.

Anne adayına danışarak bu listede bulunan ürünlerden herhangi birine ihtiyacı olup olmadığını öğrenebilir ve parti hediyesi olarak alabilirsiniz.

 • Bebek mobilyaları. Beşik, emzirme koltuğu, değiştirme istasyonu gibi
 • Bebek araç koltuğu
 • Termometre, ilaç kutusu, bebek ilaç malzemelerinin koyulabileceği bir kutu veya çanta
 • Biberon ve biberon başlıkları
 • Kremler, pudralar
 • Şampuan ve bakım ürünleri sepeti
 • Bebek telsizi
 • Bebek arabası
 • Mama sandalyesi
 • Bebek battaniyesi
 • Yastık
 • Bebek bakımı ve beslenmesi ile ilgili kitaplar
 • Bebeğin malzemelerinin sığabileceği büyükçe bir çanta
 • Fotoğraf çerçevesi
 • Bebek için kıyafetler, aksesuarlar
 • Banyo malzemeleri
 • Bebek odası için oyuncaklar, aksesuarlar

Yeni bebek için, onun oyalanmasını sağlayacak ve anneye vakit yaratacak oyuncaklar iyi bir hediye olabilir. Pek çok yerli ve yabancı markanın bebek oyuncaklarını internet mağazalarında bulabilirsiniz. Her bütçeye göre bir oyuncak seçeneği var.

1) Mattel Fisher Price Türkçe Konuşan Eğitici Müzik Çalar – oyuncax.com 24,90 TL, 2) Playskool Gloworld Uğur Böceği Çıngırağım – oyuncak.com.tr 13,50 TL, 3) Chicco İyi Geceler Aydede Mavi – oyuncakalsak.com 48,00 TL

Organik bebek ürünleri ve organik bebek kıyafetleri yeni bebeğin cildini korur ve hassas teni için uygun bir bakım imkanı sunar. Tekstil ürünlerinden bakım ürünlerine kadar %100 doğal malzemelerle üretilmiş sağlıklı bebek ürünleri bulabilirsiniz. Alacağınız ürünün organik olduğundan emin olmak için etiketindeki sertifikasına bakın.

1) GAIA Nemlendirici Losyon – epazaar.com – 29,50 TL, 2) Organicare Bebek Şampuanı 250ml – shop.thelifeco.com.tr 27.00 TL, 3) Avalon Organik Bebek Rahatlatıcı Masaj Yağı 150ml – ekoorganik.com 15.75 TL

Bazı modelleri oto koltuğu olarak da kullanılabilen ana kucağı annenin işini kolaylaştıracağı gibi bebeği de güvenliğe alacak. Ana kucağı fiyatları 50-350 TL arasında değişiyor.

1) Fisher Price Sevimli Gezegen Delüx Ana Kucağı – kirazbaby.com 189,00 TL, 2) Baby Rose Ana Kucağı & Oto Koltuğu – bebefix.com 65.00 TL, 3) Maclaren Rocker Titreşimli Anakucağı – pratikev.com 337.30 TL

Yeni bebek ve annesi için şık bir nazar boncuğu alabilirsiniz. Bebek odasına özel, ev için ya da bebeğin üzerine takılabilecek nazar boncuğu modellerinin yanı sıra nazar boncuğu tasarımında ürünlerden oluşan hediye setleri de var.

1) Nazar Boncuk Hediye Seti – ilkhediyem.com – 49,90 TL, 2) Altın Nazar Boncuğu – hediyelerdunyasi.com.tr 181,05 TL 3) Altın Nazar Boncuğu – ejoya.com 170,40 TL

Yeni doğan hediye sepetleri baby shower partilerinin en popüler hediyeleri arasında. Bu sepetlerde yenidoğan için tekstil ürünlerinden oyuncaklara kadar farklı ürünler bulunuyor. Dilerseniz sepeti ayrıca alarak istediğiniz ürünlerle doldurabilirsiniz.

1) First Steps Yenidoğan Hediye Sepeti – firststeps.com.tr 100,30 TL, 2) Dalin Bebek Hediye Sepeti – ilkhediyem.com 49,00 TL, 3) Kelebekli Sepet – mybaby.com.tr 100,30 TL

Baby shower partisi her ne kadar doğacak bebekle ilgili olsa da sadece anneye özel bir hediye alabilirsiniz. Doğumdan sonra giyebileceği kıyafetler, takabileceği aksesuarlar, kozmetik ürünleri anne için iyi birer hediye olabilir.

1) Nina Edt Bayan 50 ml Set – kozmetikcim.com 109,44 TL, 2) Hamile Pijama Takım – ebrumaternity.com 139 TL, 3) Desenli Elbise – hamilegiyim.org 69,00 TL

Baby Shower Partisi İçin Alınabilecek Hediyeler İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. büşra 03 Nisan 2012 #

  Baby Shower partileri anne ve baya bebeğin ihtiyaçları için destek olmak adına güzel bir düşünce ama nedense bizde kimse liste hazırlamıyor. Herkes tulum vb. şeyler alıp geliyor. Geçen bir arkadaşımız için facebook’tan davet geldi bize baby shower partisi için grup olarak hediye planlaması hizmeti veren bir sitede alınacak şeyleri de seçmiş herkes istediği kadar para verebiliyor. Eksiklerinin çoğu tamamlanmış. Bence çokta güzel oldu bir tulum alıp gitsem herkes alıyor hem iyi bir tuluma da öyle az uz bir para vermiyorsunuz ama adı tulum oluyor. Hem de hemen büyüyecek kalıcı olmayacak, oyuncak alsak çok küçük oynayamayacak. En azından kullanacakları ihtiyaçları olan şeyler alınmıştı oldu böylece.

Bir cevap yazın