Bacak Sıkılaştırıcı Egzersizler

Bacak Sıkılaştırıcı Egzersizler

Bacaklara şekil vermek ve kasların görünümünü arttırmak için her egzersizde birkaç bacak kasını birlikte çalıştırmak en iyi çözümdür. Bacak sıkılaştırıcı egzersizleri ağırlık kullanmadan, evde yapabilirsiniz.

Yürüyüş yapıyorsanız adımlarınızı iyice açmak hem ön bacak kaslarının hem de kalça bölgesinin daha çok çalışmasını sağlayacaktır.

Üst bacak ve kalçayı çalıştıran en basit egzersiz elleriniz belinizde, vücudun üst kısmını düz tutup, dizleri kırarak çömelme hareketidir. Bu hareketi 10’ar tekrardan 3 set halinde yapabilirsiniz.

Eğer kilo vermek istiyorsanız ip atlamak hem bacaklarınızı çalıştırır hem de kısa sürede epey kalori yakmanızı sağlar. İp atlayarak yakabileceğiniz kalori hakkında bilgileri ip atlamak zayıflatır mı sayfasında bulabilirsiniz.

Tempolu yürüyüş ve koşmak kilo vermenize yardımcı olurken bacak kaslarınızı, özellikle alt bacak kaslarını geliştirmenizi, bacaklarınıza şekil vermenizi sağlar.

Ağırlıkla yapılan bacak egzersizleri daha çok bacak kaslarını geliştirmeye yönelik olduğundan baldırlarınızın genişlemesine neden olabilir. Eğer amacınız kasların gelişmesi değilse ağırlık miktarını düşük tutabilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırıcı Egzersiz Videoları

Aşağıdaki videoda sadece vücut ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz bazı bacak sıkılaştıran egzersizler yer alıyor.

Özellikle bacağın arka bölgesinde bulunan kaslar ve kalçayı şekillendiren egzersizleri bu videoda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda gösterilen egzersizler spor salonunda yapılıyor ancak kolaylıkla evinizde yapabileceğiniz hareketler. Direk hareketlere geçmek için 1:40’a gidin.

Bu videoda bacak ve kalça sıkılaştıran egzersizlerin yanı sıra kardio egzersizleri ve ağırlıkla yapılan hareketleri bulabilirsiniz. Hareketler 1. dakikadan itibaren başlıyor.

Evde yapılabilecek bacak sıkılaştırıcı ve kalça şekillendiren basit egzersizleri bu videoda bulabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın