Bacak Zayıflatma Hareketleri

Bacak Zayıflatma Hareketleri

Bacaklarınız çok yağlıysa önce bu fazla yağın atılması için kardiyo egzersizleri ile başlayabilirsiniz. Yani nabzı yükselten ve sizi terletecek egzersizler yapmalısınız. Tempolu yürüyüş, koşu veya yüzme olabilir, önemli olan nokta vücudun yağ yakmasını sağlamak. Tabii bu esnada yağların yakılmaya başlaması için gün içinde aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden az olması gerekiyor. Kendinize uygun bir diyet programı belirleyip buna sadık kalmalısınız.

Bacak Zayıflatma

Bacaklarınız zaten kaslıysa ve bu nedenle kalın görünüyorsa fazla yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. Yani kasların eski haline dönmesi pek mümkün değil. Ancak bu hiç bacak egzersizi yapmamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Esnetme hareketleriyle bacak kaslarınızın daha fazla gelişmeden sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bacak bölgesindeki yağlardan kurtulmak için bisiklet veya merdiven çıkmak gibi sadece bacaklara yüklenen hareketlerden fazla kiloları atana kadar kaçının. Çünkü bacaklarınızı inceltmek için bacak kaslarınıza çok yüklenirseniz bu bölgedeki yağlar erimesine rağmen kaslarınızda aynı oranda gelişeceği için istediğiniz ince bacaklara kavuşamayabilirsiniz.

Spor salonunda çalışmayı sevmiyorsanız kendinize bir “adım sayıcı” alın ve gün içinde toplamda en az 10.000 adım atmaya çalışın. Yokuş yukarı yürümek veya ara sıra merdiven çıkmak yaktığınız kalori miktarını önemli oranda arttıracaktır.

Tempolu yürüyün, yani yürürken kaslarınızın çalıştığını, nabzınızın yükseldiğini hissedin. Yavaş yürümek hem daha az kalori yakmanıza hem de vücudun yağ yakmasının yavaşlamasına neden olur. Yürürken iyice terlemelisiniz.

Sağlık koşullarınız ve yaşınız uygunsa koşu yapabilirsiniz. Tabii fazla kilonuz 10’nun üzerindeyse egzersizlere koşuyla başlamanızı önermem çünkü vücudunuza bir anda bu kadar yük bindirmenin doğru olmayacağını düşünüyorum. Düzenli egzersizlere başladıktan sonra zamanla daha tempolu hareketlere başlayabilirsiniz. Öncelikle kaslarınızın ve tüm vücudunuzun egzersiz yapmaya alışması lazım.

Bu arada her gün en az 8 büyük su bardağı su için ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri eksiksiz olarak almaya çalışın. Sadece protein yiyin demiyorum ama protein bakımından zengin bir beslenme hem kaslarınızı güçlendirir hem de daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Aşırı yağlı kızartmalardan ve bol şekerli tatlılardan uzak durun. Farklı renklerde sebze ve meyveler tüketmeye çalışın.

Bacak Zayıflatma Hareketleri Videoları

Spor salonuna gidiyorsanız spor hocalarından veya sizden daha deneyimli kişilerden bacak zayıflatma hareketleri hakkında öneriler alabilirsiniz. Plates, yoga gibi fazla zorlayıcı olmayan egzersizlerle bacaklarınızı şekillendirmeniz mümkün. Aşağıda evde kullanabileceğiniz, bacak kaslarını çalıştıran bazı videolara yer vermeye çalıştım. Bu hareketleri bir kaç kez tekrarlayarak kendinize bacak egzersizi rutini oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda bacakları çalıştıran bazı plates hareketlerini bulabilirsiniz. Bu 7 hareketi en az 14 kez tekrarlayın.

Bu videoda spor salonunda ağrılıklarla yapabileceğiniz bazı bacak hareketlerini izleyebilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz, ağırlıksız bacak egzersizleri için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bu videoda evde yapabileceğiniz bacakları şekillendiren bazı egzersizler gösteriliyor.

Aşağıdaki videoda plates topuyla yapabileceğiniz bazı bacak hareketlerini bulabilirsiniz.

, , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın