Badem Yağının Saça Uygulanması

Badem Yağının Saça Uygulanması

Badem yağının saça uygulanması oldukça basit. Daha önce saçınıza doğal bakım maskelerinden birini uyguladıysanız aynı adımları takip edebilirsiniz. Badem yağını avucunuza dökün ve iki avucunuza da iyi dağıtın. Önce saç derinize masaj yaparak saç köklerine iyice yedirin. Daha sonra köklerden uçlara kadar sürün. Mümkün olduğunca eşit miktarda ve her tutama sürdüğünüzden emin olun. 15-20 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

Badem yağının içeriğindeki mineraller ve vitaminler saçların beslenmesi ve saç köklerinin güçlenerek koparak dökülmelerin azalması için birebir. Badem yağı maskesini düzenli olarak uygularsanız 1-2 hafta içinde saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olduğunu göreceksiniz. Ayrıca saç derinizin yumuşaması ve yağı uygularken yaptığınız masaj ile saç kökleriniz daha çok beslenecek ve sağlamlaşacak.

Piyasada acı ve tatlı olarak 2 farklı badem yağı satılıyor. Bu iki yağında özellikleri ve kullanım alanı aynı olduğu için tercih size kalmış. Doğal bakım maskenizin daha hoş bir kokuya sahip olması için bir miktar doğal vanilya yağı kullanabilirsiniz. Ayrıca badem yağını saçınıza dürdükten sonra daha rahat hareket edebilmek ve saçınızın sağa sola değmemesi için bone takabilirsiniz.

Saçlarınızda gözle görülür bir iyileşme yakalayana kadar haftada 1-2 gün badem yağı maskesi kullanabilirsiniz. Badem yağı karanlık ve serin bir yerde saklanırsa tazeliğini 1 yıla yakın korur. Normalden farklı kokmaya başlarsa yenisiyle değiştirin. Yağ gözlerinize gelirse yakabilir bu nedenle sürerken dikkatli olun ve gözünüze kaçarsa bol suyla yıkayın. Normal saçlar için 2-3 çorba kaşığı yağ yeterli olacaktır ancak saçlarınızın uzunluğuna göre daha az veya çok yağ kullanabilirsiniz.

Badem yağının saça faydaları yazısını inceleyerek badem yağının saç bakımı kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ancak, badem yağının saçların uzaması ve sağlığı için tek çözüm olmadığını unutmadan genel sağlığınız, saç ve cilt güzelliğiniz için beslenmenize dikkat edin ve gerekli vitaminleri, mineralleri, proteini tükettiğiniz gıdalardan alın.

Badem Yağının Saça Uygulanması İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Melek 12 Eylül 2014 #

    Merhaba bence saçımızı kuruyken değil ıslakken taramalıyız.

Bir cevap yazın