Baldırlar İçin Egzersizler

Baldırlar İçin Egzersizler

Erkekler karın bölgesi, kadınlar ise kalça bölgesiyle ilgili egzersizlerle ilgilenirken unutulan, ancak şekilli bacaklar için oldukça önemli olan baldır egzersizleri ile bu bölgedeki kaslarınıza ton verebilirsiniz.

Öncelikle baldırlar için yapacağınız egzersizleri ne için kullanacağınıza karar vermelisiniz çünkü kasları geliştirmekten sadece esnetmeye kadar farklı kategorilerde egzersizler mevcut.

İlk bir kaç hafta, kaslarınız biraz güçlenene kadar, kasın aşırı yorulmasını engellemek için aşırı zorlayıcı hareketlerden kaçının. Daha sonra hareket tekrarlarını gün geçtikçe arttırabilirsiniz.

Baldır Egzersizleri

Çoğu baldır egzersizi diz ve kalça bölgesine yük bindirdiği için bu bölgelerle ilgili rahatsızlığı bulunanlar uygun egzersiz programı için bir uzmana danışmalıdır.

Aşağıdaki videoda baldırları çalıştırıan ve kasları esneten bazı baldır egzersizleri gösteriliyor. Hareketler baldır kaslarını geliştirmeye değil sadece şekillendirmeye yönelik.

Bu videoda baldırlara ton veren şekillendirici bazı egzersizleri bulabilirsiniz. Video ip atlama egzersizi ile başlıyor daha sonra aletsiz hareketler gösteriliyor.

Aşağıdaki videoda sadece sandalye kullanarak evde yapabileceğiniz bazı baldır egzesizlerini bulabilirsiniz.

Ağırlıklarla evde yapabileceğiniz bazı baldır egzersizlerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bu videoda ayaktayken yapılan bazı baldır hareketleri gösteriliyor.

Baldır kasını geliştirmeyi düşünüyorsanız bunu yapmak için evde kullanabileceğiniz bazı hareketleri bu videoda izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda baldır şekillendirici bazı hareketleri bulabilirsiniz.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın