Basen İnceltici Hareketler

Basen İnceltici Hareketler

Vücudumuzun hangi bölgesinde yağ biriktiği genetik faktörlerle bağlıdır ancak fazla yağlar genellikle kadınlarda basenlerde, erkeklerde ise bel çevresi ve karın bölgesinde depolanır. Kilo verme sırasında vücudun istenilen bölgesini zayıflatmak gibi bir şey söz konusu olmadığı için basen inceltmenin ilk adımı olarak diyet programına başlamalı ve genel egzersizler yapmalısınız. Fazla kilolardan kurtulduktan sonra basen ve vücudunuzun diğer bölgelerini sıkılaştıran, şekillendiren bölgesel egzersizlere geçebilirsiniz.

Basen Bölgesini İnceltmek İçin

Öncelikle kendinize sadık kalabileceğiniz egzersiz programı hazırlayın. Kilo vermeyi hızlandırmak için ilk 3-4 hafta kardio egzersizleri yapabilirsiniz. Haftada 4-5 gün günde 30-45 dakikalık egzersizler amacınıza ulaşmanız için önemli bir katkı sağlayacaktır. Tempolu yürüyüşler, yüzme, merdiven çıkma, jogging gibi nabzı yükselten egzersizleri tercih edin. Tabii bu egzersizlerin faydasını görebilmek için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor.

Kilo vermeye başlamak için yediklerinizin, içtiklerinizin kaç kalori olduğunu öğrenin ve günde toplam kaç kalori aldığınızı yakından takip edin. Kilo vermenin tek kuralı gıdalardan aldığınız enerjinin gün içinde harcadığınız enerjiden az olmasıdır. Fast-food, konserve gıda, tatlılar, kola gibi besin değeri düşük ve “boş kalori” olarak sınıflandırılan gıdalar yerine vücudunuzun kullanabileceği vitamin ve mineral bakımından zengin bir beslenme programı sadece kilolardan kurtulmak için değil genel sağlığınız açısından da faydalı olacaktır.

Basen bölgesinden kilo vermek kolay değil. Basen bölgesini inceltmek için hem egzersizlerinizi düzenli olarak yapmalı hem de diyet programınıza sadık kalabilmelisiniz. Bunun için kendinize gerçekçi hedefler koyun.

Haftada 3 kilo vermek yerine ayda 5 kilo vermek, her gün 2 saat egzersiz yerine haftada 4-5 gün 30-45 dakikalık egzersizler yapmak daha sağlıklı kilo vermenizi sağlarken oluşturduğunuz hedefe bağlı kalmanıza yardımcı olur.

Fazla kilolardan kurtulduktan sonra basen bölgesine odaklanan ve bu bölgeyi sıkılaştıran egzersizlere geçebilirsiniz.

Basen İnceltme Egzersizleri

Aşağıdaki videoda basen bölgesini çalıştıran bazı yoga hareketlerini izleyebilirsiniz.

Kalça bölgesini çalıştıran ve evde yapabileceğiniz aletsiz egzersizleri aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Bacakları ve basen bölgesini de çalıştıran kardio egzersizlerini bu videoda izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda günde 10 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz kalça bölgesini sıkılaştıran egzersiz rutinini izleyebilirsiniz.

Bu videoda 5 dakikalık basen bölgesi egzersiz rutinini izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda basen bölgesi için özel hareketler gösteriliyor.

, , , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın