Bebek İçin Güneş Kremi Seçimi

Bebek İçin Güneş Kremi Seçimi

Güneş bütün insanlar için, özellikle de bebekler için gereklidir ancak günümüzde güneşin zararlı ışınlarının yol açtığı sorunlarda bilinmektedir. Bebek cildi çok hassas olduğundan, onlar için en uygun güneş kremini seçmeniz gerekir. Güneş ışınları sadece birkaç dakika içinde bebeğinizin cildine zarar verebilir, kızarıklıklara ve kabarmalara yol açabilir. Bebeğinizin sağlıklı olabilmesi için güneş ışığı gerekli ve yararlı olduğu gibi zarar da verir. Azı karar çoğu zarar diyerek ve güneş kremleri kullanarak güneş ışınlarının zararlı etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Bebeğiniz için uygun güneş kremi seçmek ve güneş ışınlarının zararlı etkilerinden bebeğinizi korumak için işte size ipuçları:

Çocuğunuzun günlük güneşe direk maruz kalma miktarını iyi ayarlamalısınız. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için güneş ışınlarından dolayı zarar görmesini engellemelisiniz. Bebeğinizi mümkün olduğunca güneşten uzak tutmalısınız. Aynı zamanda bebeğinizin sağlıklı olması için güneş ışığı da gereklidir. Bebeğinizin güneşte olacağı zamanlarda güneş kremleri ile onu korumalı ve serin yerlerde olmasını sağlamalısınız. Güneş ışınlarının en dik geldiği öğle saatlerinde güneşe çıkmazsanız hem sizin hem de bebeğiniz için daha iyi olacaktır.

Bebeğiniz için kimyasal maddeler içermeyen güneş kremleri seçin. Bütün güneş kremlerinin üzerinde içerdiği maddeler yazmaktadır. Ancak bazıları sadece kimyasal simgeleri ile yazıldıkları için emin olamıyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

Kimyasal güneş koruyucular bebeğinizin cildinin tahriş olmasına neden olabilir. Kimyasal maddelerden kaynaklanan bu tür tahrişler bebeğinizde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bebeğinizin cildi güneş kremleriyle sadece aktif ve yararlı olan maddeleri emer. Bu yüzden aşırı miktarda kimyasal madde içeren kozmetiklerden uzak durmalısınız. Piyasada hassas bebek ciltleri için özel olarak üretilen güneş kremleri bulabilirsiniz.

Bebeğiniz için yüksek koruma faktörlü kremler tercih edebilirsiniz. Ancak faktörlü kremler bebeğinizi tam olarak koruyamayacağını aklınızdan çıkarmayın. Yani yüksek faktörlü bir güneş kremi kullandığınız için bebeğinizin uzun süre güneşte kalmasına izin vermeyin. Yüksek koruyucu faktörlü güneş kremleri arasından bebekler için özel olarak üretilen ve daha az kimyasal bileşen içerenleri tercih etmelisiniz

Bebekleriniz için çok kaliteli ve pahalı güneş kremleri almak zorunda değilsiniz, ama bebeğinize uygun ve sağlıklı güneş kremleri seçmeniz önerilir. Hangi kremi alacağınız konusunda kararsız kaldıysanız bir cilt doktoruna ya da bebeğinizin doktoruna danışabilir ve tavsiye alabilirsiniz.

Bebeğiniz için güneş kremi gibi bir koruyucuyu ilk kez kullanıyorsanız, kullanacağınız koruyucuyu test edin. Bebeğinizin cildinin küçük bir bölümüne deneyeceğiniz kremi sürün ve bir süre bebeğinizi güneşte bekletin. Eğer bebeğinizde alerjik reaksiyonlar ve kızarıklar oluşmaya başladıysa kesinlikle o kremi kullanmayın.

,

Bebek İçin Güneş Kremi Seçimi İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. sinan 08 Nisan 2013 #

    Bebek ve çocuklar için güneş koruyucu seçerken öncelikle mineral içerikli olmasına dikkat edilmeli, benim tavsiyem spf 30 faktörün en uygun olduğu yönünde. Piyasada 150 faktör bile varken onların tamamen vücuda kimyasal nüfuz ettiklerini söyleyebilirim. İkinci bir konu A vitamini içermemeli, ayrıca sls, sles, gluten, 1, 4 dioxane, phatalate, parfüm, silikon, yapay koku veya renklendirici olmamasına dikkat edilmeli. Bu konuda ülkemizde çok marka yok, illaki tavsiye istenirse,ben Amerikan markalarından trukid, california baby, badger tavsiye edebilirim.

Bir cevap yazın