Bebekler İçin Koruyuculu Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Bebekler İçin Koruyuculu Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Bebeğinizin cildini güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilmek için yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız. Özellikle öğlen 12.00 ile 16.00 saatleri arasında güneş kendini etkili bir şekilde hissettirdiğinde bebeğinizin hassas olan cildini korumalısınız. Güneş kremleri bebeğinizde güneş ışınları nedeniyle oluşabilecek güneş yanıklarını engellemeye yardımcı olur ve onun cildini pürüzsüz ve yumuşak tutar. Bebeğiniz için güneş kremi kullanımı hakkında daha fazla bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Bebeğinize sürekli elbise giydirin ve güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerin en az oranda kalmasını sağlayın. Böylelikle bebeğinizin cildinin güneş ışınlarından doğrudan etkilenmesini engellemiş olursunuz. Güneşin kendini daha çok hissettirdiği öğle saatlerinde mutlaka güneş kremi kullanın. Hatta bu saatlerde mecbur değilseniz bebeğinizi güneşte gezdirmeyin.

Güneş kremini avucunuzun içinde küçük bir damla şeklinde sıkın.

İki elinizle bebeğinize güneş kremi sürmeye başlamadan önce ilk olarak kremi bebek bezi hattı boyunca sürün. Daha sonra bebeğinizin bacaklarına ve vücudun diğer bölgelerine güneş kremini sürün. Ayakları ve ellerini unutmayın.

Güneş kremini bebeğinizin bacaklarına yayarak sürmeye dikkat edin. Bunu yaparken her iki elinizi birden kullanın. Özenli bir şekilde ovalayarak bebeğinizin tüm vücuduna güneş kremi sürdüğünüzden emin olun.

Bebeğinizin sırtında, gövdesinde ve kollarında bu ovalama işlemini tekrarlayın. Bebeğinizin boynuna da güneş kremi sürün. Bunları yaparken bebeğinizin cildinin olası soyulma durumlarında güneş kremini soyulan deriye değil, altındaki canlı deriye sürmelisiniz.

Bebeğinizin başına ve yüzüne güneş kremi sürerken dikkatli olun. Bebeğinizin en hassas noktaları başı ve yüzüdür.

Bebeğinize güneş kremi sürdükten sonra, ellerinin güneş kremine temas etmediğinden emin olun. Bebeğiniz yorgunsa çoğu zaman gözlerini ovalar. Eğer güneş kremi bebeğinizin gözlerinin içine girerse gözlerini yakar onu oldukça rahatsız ve huzursuz eder. Bu tür durumlarda bebeğinizin gözlerini bol su ile yıkayın.

Koruma faktörlü güneş kremlerinin koruma faktörü en iyi kalın bir tabaka halinde sürüldüğü zaman işe yaramaktadır. Yani örnek olarak 50 koruma faktörlü bir kremi çok ince bir tabaka halinde cilde sürerseniz koruma faktörü yarı yarıya hatta daha fazla azalabilir. Bu yüzden bebeğinizi güneşe çıkaracağınız zaman koruma faktörlü güneş kremini kalın bir tabaka halinde sürün ve birkaç saatte bir kremi tazeleyin.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın