Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir?

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir?

Bel çevresindeki yağları eritmeye başlamak için yapmanız gereken ilk şey günlük kaloriyi kontrol altına almaktır. Yağlar, ancak metabolizmanız için gereken kalori + günlük aktiviteler sırasında harcadığınız kalorilerin toplamından daha az kalori almaya başladığınız zaman erir. Diyelim metabolizma hızınız 1500 ve günlük spor yapmadan 1000 kalori harcıyorsunuz. Toplamda günlük ihtiyacınız olan bu 2500 kaloriden daha az kalori alırsanız kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Bel çevresindeki yağlar en inatçı yağlardır ve ne kadar az kalori alırsanız alın yok olmaları uzun süre alır. Bu bölgedeki yağları eritmek için kalori alımını kontrol altına almak dışında nabzınızı hızlandıracak kardiyo egzersizleri tavsiye edilir.

Yaşınıza bağlı olarak oluşturacağınız egzersiz programını haftada 4 günden az olmamak üzere uygulamaya koymalısınız.

Her egzersiz programı aynı oranda kalori yakmanızı sağlamaz. Bu nedenle bir spor hocasına danışarak size özel kardiyo programı oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Eğer spor salonuna gidecek kadar bütçe ayıramıyorsanız youtube.com’da profesyonel spor hocalarından bel çevresindeki yağları eritmek için özel egzersiz programlarını ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Aşağıdaki örnek videolarda bel ve karın bölgesindeki yağları eritmek ve kısmen kasa dönüştürmek için tavsiye edilen egzersizlerden bazılarını bulabilirsiniz.

Yukarıda ki egzersiz örnekleri dışında nabzı yükselten ve daha fazla kalori yakmanızı sağlayan basit hareketler arasında ip atlama, koşu ve yüzme sayılabilir.

Yazının başında da söylediğim gibi günlük kalori tüketiminden daha az miktarda kalori almalısınız. Eğer yemeklerle aldığınız kalori tükettiğiniz kaloriden 250-500 kalori arasında daha az olursa yavaş yavaş kilo kaybetmeye başlarsınız.

,

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. clavicula 29 Ocak 2013 #

    4 ayda 10 kilo verdim ama eriyen yağlar göbek bölgesinde birikti. Şimdi onları yakmaya çalışıyorum ve hakikaten zor oluyor. Halen eritebilmiş değilim.

Bir cevap yazın