Beli Kalın Olanlar Nasıl Giyinmeli?

Beli Kalın Olanlar Nasıl Giyinmeli?

Beliniz ince dahi olsa yanlış kıyafet seçimi belinizi olduğundan kalın gösterebilir. Aynı şekilde kalın bel doğru kıyafet seçimiyle olduğundan daha ince gösterilebilir. Beli kalın olanlar için anahtar nokta vücudun üst kısmını, özellikle omuzları daha geniş gösteren kıyafetler bulmaktadır. Omuzlar bel bölgesinden daha geniş görünürse, genel görüntünüz içerisinde beliniz daha ince kalacaktır. Bu yüzden seçtiğiniz t-shirtlerin baskılarını, gömlek ve ceket kesimlerini omuzları geniş gösteren modeller arasından seçin.

Beli ince göstermek için omuzlar kadar önemli olan bir diğer bölge ise kalçalardır. Beliniz kalınsa ve kalçanız küçükse kalçanızı daha büyük gösterecek kesimlere yönelebilirsiniz. A kesim etekler bu konuda size yardımcı olabilir. Pantolon giyiyorsanız belin hemen üzerindeki modelleri kalın kemerlerle kullanabilirsiniz.

Gömlek giyiyorsanız kıyafet bütçenizi bir miktar daha arttırarak vücut tipinize uygun gömlekler diktirmenizi tavsiye ederim. Terzinize omuz bölgesini geniş gösteren modeller verebilirsiniz.

Pantolonlarda ve ayakkabılarda koyu renkler kullanmak bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterebilir ve dikkati belinizden bu noktalara çekebilir. Uzun bir görünüm her zaman beli daha ince gösterir.

Kendiniz için en doğru kıyafeti bulabilmek için bir boy aynası karşısında vücudunuzu dikkatli bir biçimde inceleyin. Bu önerilerin hepsi her beli kalın olana çözüm sunacak diye bir kural yok. Sizin vücudunuzun şekline uygun bazı başka çözümler bulunabilir.

Aşağıdaki videoda kalın bel için ceket, bluz ve pantolon seçimi hakkında bazı öneriler bulabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın