Bir Erkek Evlenmeye Nasıl İkna Edilir?

Bir Erkek Evlenmeye Nasıl İkna Edilir?

Erkekler, tam anlamıyla bağlanma konusunda oldukça çekingen oldukları için “bir erkeği evlenmeye ikna etmek” zorlu bir süreç olabilir. Bu noktada “Aman, o beni evlenmeye ikna etsin!” diye düşünebilirsiniz ve pek haksız olduğunuz söylenemez. Yine de sevdiğiniz erkeği evlilik yoluna sokmak için bazı taktiklerden faydalanmak bir zarar getirmez. Bu sayfada yer alan bilgilerin, erkeği evliliğe ikna etmede %100 başarı sağlayacağı garanti değil ancak bu yöntemlere en azından bir şans verebilirsiniz.

Erkeği Tam Bağlılığa İkna Etmenin Yolları

Kendinizi Sevin: Eğer kendinizi sevmezseniz başkalarından bunu beklemeniz doğru olmaz. Bu nedenle öncelikle sevmediğiniz huylarınızı belirleyin ve bunlar için çözümler bulmaya çalışın. Pozitif yaklaşım bu yolda en büyük yardımcınız olacaktır.

İletişim Kurun: Doğru ve sağlıklı bir iletişim, ilişkinin başından evliliğe kadar (ve evlilikte) çok önemli bir nokta. İlişkinizde doğal olun ve yapmacık konuşmalardan, hareketlerden kaçının. Sonuç olarak sizi olduğunuz gibi sevmesi, evliliğinizin uzun süreli ve mutlu olması açısından önemlidir.

Romantik Olun: Romantizm genellikle erkeklerden beklenir fakat sizin de romantik olmamanız için bir neden yok. Onunla romantik olarak ilgilendiğinizi belli edin.

Rolünüzü Bilin: Sağlıklı bir ilişkide iki tarafta rollerinin tam olarak ne olduğunu bilmelidir. Onun, ilişkinizi sizin gördüğünüz gibi gördüğünden emin olun.

Duygusal Açıdan Dengeli Olun: Duygusal olarak yaşayacağınız dalgalanmalar ilişkinizi kötü yönde etkileyebilir. Erkekler duygusal açıdan kararlı kadınlara daha çabuk bağlanır. Tamam, bazen duygularınızı engellemek zor olabilir ancak imkansız değil. Sinirlerinizi yatıştıracak ve sakinliğinizi korumanıza yardımcı olacak, stresle baş etme yöntemlerini araştırabilirsiniz.

Vakit Tanıyın: Erkekler, bir kadını tanımak konusunda çok dikkatli olduklarından daha çok vakte ihtiyaç duyabilir. İlişkinizin ilk gününden evliliğe kadar varan yolda, her konuda uyumluluk ararlar ve bu süreç onların olayları değerlendirme hızında gelişir. Bu dönemde baskı yapmak büyük olasılıkla ters tepecektir. Ancak size ters gelen noktalarda tepkinizi göstermekten çekinmeyin. Olmadığınız biri gibi davranmak ilişkinin hiçbir aşamasında size mutluluk getirmez.

İlişkinizi Eğlenceli Tutun: Eğer ilişkiniz monoton değilse ve birlikte eğlenceli, keyifli vakit geçirmeye devam edebiliyorsanız erkek ilişkiyi daha çok ciddiye almayı düşünmeye başlayacaktır. Bir süre geçtikten sonra hedefleriniz ve ilişkiniz hakkında beklentileriniz hakkında ipuçları vermeye başlayabilirsiniz.

Güven Gösterin: Kendinizden emin olun, kendinize ve ona güvendiğinizi belli edin. Önünüzdeki engellere rağmen kendinize güveninizi kaybetmemeniz ve çözümler üretmeniz erkeğin hoşuna gidecektir ve saygısını kazanmanızı sağlayacaktır.

Onu Takdir Edin: En iyi anlarında ona destek olun ve kötü zamanlarında kendini daha kötü hissetmesine neden olacak cümlelerden kaçının.

Olumlu Olun: Pozitif düşünceler (ilişkinizle ilgili veya ilgisiz olabilir) yüzünüze yansır ve karşınızdaki insanı olumlu yönde etkiler.

Geleneksel Yöntemler

Anneanne ve annenizden, erkek ilişkilerine dair duyduklarınızı hafife almayın ve onların tecrübelerinden faydalanın. Aşağıda genel olarak kadın-erkek ilişkileri konusunda büyüklerimizin verdiği bazı tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Arayan Sen Olma: “Kaçan kovalanır”ın bir başka versiyonu. İlişkinin başında arayan hep siz olursanız ilişkinin devamında da bu böyle gidecektir. Onun sizi aramasını bekleyin. Bu, erkeğe kendinize duyduğunuz güveni göstermenin bir yolu olabilir.

İlişkiniz Hakkında Fikrini Sorma: En azından belirli bir süre geçene kadar onu bağlanmaya itecek veya evlilik konusunda karar vermesine neden olacak, baskı yapan konuşmalardan kaçınmak gerekebilir. Belki bu soruyu sormanız, yeterince olgunlaşmamış ilişkinizin sonu olabilir.

Her Dışarı Çıkmak İstediğinde Evet Deme: Erkek, sizinle beraber olabilmek için çaba sarf etmeli. Özellikle ilişkinizin başında, sizinle her vakit geçirmek istediğinde evet demek ona olan ilginizin aşırı belli olmasına neden olabilir.

Sonuç olarak; geleneksel veya modern öneriler, bir erkeği evlenmeye ikna etmeniz için kural değildir ve her ilişkinin kendine göre, farklı dinamikleri olabilir. Ancak ilişkiniz hakkında hiç düşünmemek ve konuşurken ya da karar alırken karşınızdakinin düşüncelerini önemsememek ilişkinin süresini kısaltabilir. Ne olursa olsun memnuniyetinizi ya da canınızı sıkan noktaları dile getirmekten kaçınmayın ve kendiniz olmaya çalışın.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın