Bitkisel Diş Beyazlatma

Bitkisel Diş Beyazlatma

Bütün diş beyazlatma yöntemlerini denediniz ve hala dişleriniz yeterli beyazlığa kavuşmadıysa bu yazımızda bitkisel diş beyazlatma ile ilgili bazı bilgiler bulacaksınız. Aslında tam olarak bitkisel diş beyazlatma değil de evde kendiniz uygulayabileceğiniz yöntemler demek daha doğru olacaktır.

Dişler Neden Sararır?

Doğal diş beyazlatma reçetelerinden önce dişleriniz istediğiniz beyazlığa kavuştuktan sonra rengini koruması için yapmanız ve dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmakta. Dişlerin sarı görünmesine yol açan başlıca faktör diş üzerinde bakterilerin oluşturduğu tabakalardır. Bu tabakalar kahve ve çay tüketimi, hazır gıda, asitli içecekler, sigara kullanımı sonucu hızla oluşmaktadır. Bu tür yiyecek ve içecekleri mümkün olduğunca az tüketip dişlerimizi düzenli olarak fırçalayıp günde bir defa diş ipiyle aralarını temizlerseniz beyaz dişleriniz çok daha uzun süre rengini muhafaza edecektir.

Dişlerinizin parlaklığını tekrar kazanması ve gülüşünüzün tekrar göz alıcı olması için işte size bir kaç doğal diş beyazlatma reçetesi.

Diş Beyazlatma İçin Doğal Çözümler

Evde uygulayabileceğiniz çoğu diş beyazlatma reçetesi sizinde birazdan fark edeceğiniz gibi karbonat içermektedir. Karbonatın diş beyazlatma için bu kadar sık kullanılmasının nedeni doğal bir beyazlatıcı olmasının yanı sıra etkili bir anti bakteriyel olup dişlerin sararmasına yol açan plakların oluşumunu geciktirmesidir. Karbonat diğer malzemelerle karıştırılıp uygulandığından en iyi diş beyazlatıcı ürünlerden biridir.

Doğal Diş Beyazlatma Reçetesi – 1

Gerekli Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı karbonat
  • Yarım çorba kaşığı sirke
  • Bir tutam tuz

Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri küçük bir kasede karıştırarak diş fırçanızı bu karışıma batırın ve dişlerinizi normal bir biçimde fırçalayın. Kasede kalan karışımı alarak dişlerinizin üzerine sürün ve 10-15 dakika ağzınızda beklettikten sonra temiz suyla ağzınızı çalkalayın. Sonuç alana kadar günde bir kez tekrarlayın.

Doğal Diş Beyazlatma Reçetesi – 2

Gerekli Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı karbonat
  • 2-3 damla hidrojen peroksit
  • 2-3 damla nane aromalı gargara

Uygulanışı

Tüm malzemeleri yine küçük bir kasede karıştırarak dişlerinizi bu karışımla her zamanki gibi fırçalayın. Daha sonra ağzınızı temiz su ile durulayın.

Doğal Diş Beyazlatma Reçetesi – 3

Gerekli Malzemeler

  • 3 çorba kaşığı sıkma limon suyu
  • 1 çorba kaşığı tuz

Uygulanışı

Limon suyu ve tuzu küçük bir kasede karıştırın. Bu karışımı diş macunu gibi kullanarak dişlerinizi fırçalayın sonra bol su ile ağzınızı durulayın.

Bitkisel Diş Beyazlatma

Yukarıda saydığımız yöntemlere ek olarak bitkileri kullanarak yapabileceğiniz bir diş beyazlatma yöntemi daha bulunmaktadır. Toz haline getirilmiş bir çorba kaşığı defneyaprağı ile yine toz halinde yarın çorba kaşığı kurutulmuş portakal kabuğunu karıştırıp normal diş macunu ile dişlerinizi fırçaladıktan sonra dişlerin üzerine bu toz karışımı uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra temiz su ile ağzınızı çalkalayın.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın