Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Ciltte görülen tüm diğer kırışıklar gibi, boyun kırışıklıkları da cildin zamanla esnekliğini kaybetmesinden ve cilt hücrelerinin eskiden olduğu gibi hızlı yenilememesinden dolayı oluşur. Boynumuzu hareket ettirirken cildimizin kırıştığı, katlandığı bölgelerde belirli bir yaştan sonra çizgiler oluşmaya başlar. Cildin kırışmasını %100 önlemek mümkün değil, ancak iyi bir bakımla bu kırışıklıkların oluşmasını geciktirebilirsiniz. Boyun kırışıklıkları için maske uygulamaları, bu bölgede görülen kırışıklıkların derinleşmesini yavaşlatabilir ve görünümlerini hafifletmenize yardımcı olur. Bu maskelerle cildinizi nemlendirerek esnekliğini arttırabilirsiniz.

Boyun Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

Muz Maskesi: İyi bir nemlendirici olan ve yapımı çok kolay muz maskesi özellikle kuru ciltlerin nemlendirilmesi için tercih edilebilir. 1 orta boy muzu kaşığın tersiyle iyice ezin 2 çay kaşığı gül suyuyla karıştırın. Karışımı tüm boynunuza sürdükten sonra 30 dakika bekleyin ve soğuk suyla maskeyi temizleyin.

Gliserin ve Bal Maskesi: 1 yemek kaşığı gliserini 1 yemek kaşığı balla karıştırın ve bu karışımla yatmadan önce boynunuza masaj yapın. Sabah uyandığınızda boynunuzu soğuk suyla yıkayın ve havluyla kurulayın. Hem gliserin hem de bal, cildi derinlemesine nemlendirir ve eski kırışıklıkların derinleşmesini, yenilerinin oluşmasını geciktirir.

Boyun Kırışıklıkları İçin Diğer Öneriler

Beslenme: Cilt sağlığını koruyabilmek ve yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirebilmek için beslenmenize özen gösterin. İşlenmiş ve hazır gıdalar yerine antioksidan etkisi bulunan ve cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri bol miktarda içeren taze sebze ve meyveler tüketmeye çalışın.

Su: Yeterli miktarda su içmek cildin esnekliğini koruyabilmesi ve yeni cilt hücrelerinin üretilebilmesi için hayati önem taşımaktadır. Bunu sağlamak için günde en az 8 bardak su için. Vücuttaki suyu azaltan kahve ve kafeinli diğer içecekleri azaltın.

Krem Kullanın: Güneşin zararlı ışınlarının (UV) cildi kurutarak kırışıklık oluşumunu hızlandırdığını hepimiz biliyoruz. Yaz, kış yüksek koruma faktörlü bakım kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Bulutlu havalarda bile cildin UV ışınlarından etkilenebileceğini unutmadan krem kullanın. Yazın denizden döndükten sonra mutlaka kaliteli bir nemlendirici sürün. Koruyucu ve nemlendirici kremleri sadece yüzünüz de değil boynunuzda da kullanın.

Egzersiz: Düzenli olarak boyun egzersizi yapmak sadece kırışıklıkları geciktirmek için değil boyun sarkmasını önlemek için de oldukça önemli. Kırışıklık önleyici boyun egzersizlerinin yer aldığı videoyu boyun kırışıklığı için egzersiz sayfasında bulabilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın