Büyük Beden Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Büyük Beden Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Büyük beden elbise ya da herhangi bir kıyafet seçimi göz korkutucu olmak zorunda değil. Birkaç tasarım kuralına dikkat ederek ve satın alacağınız elbisenin kumaşı ve üzerindeki aksesuarlar gibi bir kaç ipucuna özen göstererek ince gösteren kıyafetler bulmanız mümkün. Aşağıda büyük beden elbise seçerken ya da bluz, etek, tişört gibi diğer kıyafetler için alışverişe çıktığınızda dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında ipuçları bulabilirsiniz.

Öncelikle büyük beden ya da değil bir kıyafeti satın almadan önce mutlaka denemelisiniz. Dar soyunma kabinleri, sıcak hava bazen elbise denemeyi sıkıcı bir hale getirebilir.

Ancak bu gibi olumsuzluklar sizi yıldırmasın ve mutlaka deneyin. Bedeni ne olursa olsun bir elbise üzerinizde askıda durduğundan daha farklı duracaktır.

En ideal elbise kesimi vücudun en dar yerine oturan daha sonra genişleyen modellerdir. Örnek olarak belde en dar olan bölgesi belden sonra genişleyerek saklamak istediğiniz ya da daha ince görünmesini istediğiniz vücudunuzun diğer bölgelerinde genişler. Bu tarz kesime harfin şekline benzediği için A kesim denmektedir.

Elbise üzerinde büyük parçalar halinde kumaşlar yerine daha çok dikiş olması vücudunuzun daha şekilli görünmesi üzerinde etkili olacaktır. Dizde ya da diz üstünde biten elbiseler boyunuzu daha uzun göstereceğinden sizi daha ince gösterecektir.

Polyester ya da fazla likralı kumaşlar üzerinize yapışacağından büyük bedenli kadınların uzak durması gereken kumaş türleridir. Daha kaliteli ve vücudunuzun her kıvrımına yapışmayan tiril kumaşlardan elbiseler sizin için daha ideal olabilir. Kumaşta çok büyük veya çok küçük desenler olmamasına dikkat edin.

Orta büyüklükte desenler daha ince gösterir. Hatta mümkünse vücudunuzun en dar bölgesi olan bel bölgesinde desenli elbiseler bulmaya çalışın. Bu bel bölgesini daha dikkat çekici hale getirirken diğer bölümleri daha arka plana atacaktır.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın