Büyük Beden Kadınlar İçin En İyi Stiller

Büyük Beden Kadınlar İçin En İyi Stiller

Moda dünyası (sanki bütün kadınlar öyleymiş gibi) en ince mankenlerle çalışıp son moda ürünlerini onların üzerinde sergilerler. Ancak hepimiz biliyoruz ki gerçek hayat hiç de öyle değil. Pek çok kadın için boy ve kilo her zaman istedikleri gibi olmuyor. Bunu çok fazla kafaya takmaya da gerek yok. Önemli olan size yakışan kıyafeti bulabilmek. Bu yazıda büyük beden kadınlar için en iyi stiller konusunda bazı işinize yarayacak öneriler bulabilirsiniz.

Vücut Şeklinize Karar Vermek

Büyük beden olsanız da vücut tipiniz diğer büyük beden kadınlarla aynı olmayabilir. Çünkü insanların fazla kiloları vücutlarında topladığı bölgeler birbirinden farklıdır. Bu nedenle öncelikle yapmanız gereken vücut tipinizin ne olduğuna karar vermek. Armut şekil kiloların bel ve altı bölgelerde, elma şekil kiloların bel ve üstü bölgelerde toplandığı durumlarda kullanılan iki terimdir.

Açık Renklere Karşı Koyu Renkler

Siyah gibi koyu renkli elbiselerin fazla kiloları gizlediği ve daha ince gösterdiği bir gerçek. Ancak fazla kilolarınız var diye hayat boyu siyah giymeniz gerekiyor diye bir kural yok. Armut şekil yani alt kısmı daha geniş bir vücudunuz varsa altı koyu üstü açık renk elbiseler giyerek üst tarafınızın görünümünü alt kısımla dengelemeniz mümkün. Elma şekilli vücutlar bunun tam tersini uygulayabilir.

Dikey Çizgiler

Pek çok büyük beden kadın asla çizgili bir elbise giymemesi gerektiğine çünkü bu tarz elbiselerin kendilerini daha kilolu göstereceğine inanır. Bu enlemesine çizgili elbiseler için geçerliyken dikey çizgili elbiseler aksine tam tersi inceltici bir etki yaratmaktadır. Ayrıca dikey çizgili elbiseler sizi daha uzun gösterecektir.

A Kesim Elbiseler

A kesim elbise ve etekler büyük beden kadınların en yakın dostudur. Çünkü vücudunuzun en ince olan bel bölgesine oturan A kesim elbiseler sizi daha ince gösterir. Vücut tipiniz ne olursa olsun A kesin elbise ve etekler kalçadaki fazla kiloları gizlemenize yardımcı olacaktır.

V Yaka Elbiseler

V yaka elbiseler vücudunuzun üst kısmını daha uzun gösterir. Aynı zamanda şık bir v yaka ve doğru aksesuarlarla bakışları vücudunuzun üst kısmına toplayabilirsiniz. V yaka elbiseler ya da bluzlar ayrıca büyük göğüsleri daha küçük göstermek için idealdir.

Plilerle Vedalaşın

Pek çok kadın pantolonlarda bulunan plilerin ayrı bir hava kattığını ve plisiz pantolonların sıkıcı olduğunu düşünür. Bu bazı durumlarda doğru olmakla birlikte eğer büyük bedenseniz plilerden vazgeçmelisiniz. Plili pantolonlar göbek altı bölgeye hacim katarak olduğundan daha büyük görünmesine neden olur.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın