Cinsel Gücü Arttıran Bitkiler

Cinsel Gücü Arttıran Bitkiler

Cinsel gücü arttıran yani afrodizyak etkisi yaratan bitkiler pek çok farklı kültürde yüzyıllardır kullanılmakta. Bazı cinsel gücü arttıran bitkiler sertleşme sorununa çözüm olarak kullanılırken bazıları cinsel yolla alınan hazı artırmak için kullanılmaktadır. Cinsel gücü arttıran ve afrodizyak etkisi yaratan bitkilerin ortak özelliği erkeklerde cinsel organ ve çevresinde bulunan kan damarlarına olan kan akışını hızlandırmalarıdır. Bu bitkiler kadınlarda da cinsel bölgede uyarılma hissini en üst düzeye çıkarmak için kullanılır. Aşağıda farklı kültürlerde kullanılan cinsel gücü arttırıcı bitkiler ve etkileri ile ilgili bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Ashwagandha

Hindistan, Pakistan ve Sri Lanka’da yetişen dut benzeri bir meyve türü olan Ashwagandha orta düzeyde etkili bir sakinleştirici ve libidoyu arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Etkisi steroid benzeridir. Afrodizyak olarak kullanılan bu meyve testosteron hormonunu ve yumurtalıkta bulunan ve gebeliğe tesiri olan bir hormon olan projecsteron hormonunu artırarak endirek olarak cinsel gücü arttırmaktadır. Dozaj kullanımı kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte cinsel güç üzerinde etkisini göstermesi için 100-150 Ashwagandha meyvesının suyunun ya da toz haline getirilmiş Ashwagandha meyvesinden 5 kaşığın sıcak suya katılarak kullanılması önerilmektedir. Ashwagandha cinsel güç üzerinde yavaş yavaş etkili olan bir meyve olduğu için etkisi 2-4 hafta arasında görülmektedir.

Epimedium

Akdeniz bölgesinde, Hindistan’da ve doğu Asya’da yetişen bir bitki olan Epimedium cinsel gücü arttıran bitkiler arasında en etkili olanlarından biri olması sebebiyle “Azgın Keçi” bitkisi olarak da anılmaktadır. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin binlerce yıldır Çin başta olmak üzere kullandığı Epimedium çay ve kapsül şeklinde bulunabilmektedir. Epimedium’un cinsel gücü arttıran özellikleri dozaj aşımında ve çok sık olarak kullanılması durumunda kalp çarpıntısına ve yüksek tansiyona yol açabilir. Epimedium 3-4 gün sonra etkisini gösteren bir bitkidir.

Pygeum

Afrika kiraz ağacı adıyla anılan Pygeum isminden de anlaşılacağı üzere Afrika’da yetişmektedir. En çok güney Afrika bölgesinde yüksek kesimlerde bulunur. Cinsel gücü arttıran diğer bitkilerin yan etkileri göz önüne alındığında Pygeum afrodizyak olarak kullanılan bitkiler arasında en güvenli olanıdır. Günlük doz olarak 100 miligram tavsiye edilmektedir. Bu bitkiden en iyi verimi alabilmek için bazı diğer bitkilerle karışımlar hazırlamanız gerekebilir.

Yukarıda saydığımız cinsel gücü arttıran bitkiler pek çok kişi tarafından yüzyıllardır kullanılmakta olmasına karşın her kişi için aynı etkiyi göstereceği garanti değildir. Bu bitkiler çarpıntı, kan basıncının aşırı oranda yükselmesi, baş dönmesi gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yüzden bu gibi bitkileri kullanmadan önce sağlık durumunuz ile ilgili tüm bilgilere haiz olmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın