Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu tohumlarından elde edilen çörek otu yağı alerjilerin tedavisinde, hücre koruması, saç ve cilt bakımı dışında beslenme desteği olarak kullanılmaktadır. Çörek otu yağını salatalarınızda kullanabilir ya da günde bir çay kaşığı tüketebilirsiniz. Ancak diğer tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi güvenli kullanım amacıyla öncelikle doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Alerjiler: Yapılan araştırmalar düzenli olarak çörek otu yağı tüketiminin alerjik reaksiyonları %70 oranında azalttığını ortaya koymaktadır. Omega 6 yağ asidi içerek çörek otu yağı alerji ilaçlarının etkisini arttırmak için kullanılabilir.

Hücre Koruması: Vücutta hücre yapısında zarara yol açabilen serbest radikalleri kontrol altında tutmak için çörek otu yağı kullanılmaktadır. Antioksidan etkisiyle serbest radikalleri bloke eder ve kanser gibi ciddi hastalıklara karşı koruma sağlar.

Saç ve Cilt Bakımı: Çörek otu yağı kullanımı saçların sağlıklı kalması ve cildin esnekliğini korumasına yardımcı olur. Bakır minerali yönünden zengin çörek otu aynı zamanda mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde harici olarak kullanılabilir.

Beslenme Desteği: C vitamini, omega 6 yağ asidi, A vitamini, demir, tiamin, kalsiyum, çinko, niasin, bakır, fosfor dahil olmak üzere pek çok vitamin ve mineral içeren çörek otu iyi bir beslenme desteğidir.

Bu özellikleri ile kalp ve damar sağlığını destekler, kas gelişimine yardımcı olur. Kalsiyum ve fosfor ile kemik sağlığını korur, demir içeriği ile kronik yorgunluğu engeller. A vitamini ise göz sağlığı açısından önemlidir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın