Diş Beyazlatma Kalemi

Diş Beyazlatma Kalemi

Son zamanlarda eczanelerde, marketlerin bakım ürünleri bölümlerinde ve güzellik ve bakım ürünleri satışı yapan sitelerde en çok satılan ürünler arasında görmeye başladığımız diş beyazlatma kalemi esasında profesyonel diş beyazlatma yöntemi olarak kullanılan kimyasal maddelerin kalem formunda ambalajlanarak evde kullanım için uygun bir forma getirilmiş halidir.

İçerisinde ağartıcı maddelerin yer aldığı diş beyazlatma kalemi diş yüzeyine uygulanarak 1-2 dakika kuruması beklenerek kullanılmaktadır.

Pahalı diş beyazlatma yöntemlerine oranla oldukça hesaplı bir seçenek sunması dolayısıyla pek çok kişi tarafından tercih edilen diş beyazlatma kalemleri bir çok markanın ürünleri arasında yerini aldı.

Diş beyazlatma kalemi içerisinde etken madde olarak hidrojen peroksit bulunmaktadır.

Ağartıcı özelliği bulunan hidrojen peroksit diş ile etkileşime geçerek gıda artıkları, kahve ve çay ile tütün kullanımı gibi nedenlerden ötürü diş üzerinde oluşan lekeleri kısa sürede ortadan kaldırmaktadır.

Diş beyazlatma kalemi içinde bulunan ve fırçaya uygulanan jel ortalama olarak bir ay ile 45 gün arası kullanımı için ayarlanmıştır.

Diş Beyazlatma Kalemi Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Diş beyazlatma kalemini kullanmadan önce dişlerinizin tamamen kuru olmasına dikkat edin.
  • Jeli diş yüzeyine sürdükten sonra yaklaşık olarak 60m saniye kuruması ve etkisini göstermesi için bekleyin.
  • Diş beyazlatma kaleminden tam sonuç almak için kalemi kullandıktan sonra 10 dakika kadar bir şey içmeyin ve dişlerinizi fırçalamayın.
  • Gözünüze ve cildinize temas ettirmeyin. Cilde temas durumunda geçici beyaz lekeler oluşabilmektedir. Böyle bir durumda bölgeyi bol su ile yıkayın.
  • İçerdiği kimyasallar gebelik döneminde olan anne adaylarına zarar vereceği için hamilelikte kullanılmamalıdır.
  • Dişeti sorunları bulunanlar kimyasalların dişetlerine daha fazla zarar verip vermeyeceğini bir diş hekimine danışabilirler.

Eczanelerde 100TL’nin altında satılan diş beyazlatma kalemleri diş beyazlatma alanında şu anda bulabileceğiniz en hesaplı yöntem olarak dikkat çekmektedir. Lazerli diş beyazlatma, profesyonel diş ağartma yöntemlerine nazaran 100 TL’nin altındaki fiyatı, evde, ofiste ve istediğiniz her yerde kolayca uygulanabilme özellikleri ile diş beyazlatma kalemi bu alanda en popüler ürün olacak gibi görünüyor.

Diş Beyazlatma Kalemi Nasıl Kullanılır?

Diş beyazlatma kalemleri genel olarak aynı şekilde kullanılmaktadır. Siz yine de tam olarak emin olmak için satın aldığınız diş beyazlatma kaleminin kullanma talimatını mutlaka okuyun.

Diş beyazlatma kalemini uygulamadan önce dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi veya ara fırçası ile diş aralarında kalan yemek artıklarını iyice temizleyin. Sonra kalemi çevirerek beyazlatıcı jeli dişlerinize sürün. Bunu kullanılan ağartıcı kimyasalın özelliğine göre ilk haftalarda günde 2 defa yapabilirsiniz. Kalemi düzenli olarak kullanırsanız bir kaç hafta sonra dişlerinizde gözle görülür bir beyazlama olduğunu göreceksiniz.

Diş beyazlatma kalemi kullanımı en kolay ürün olmakla birlikte dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız yine evde kullanabileceğiniz diş beyazlatıcılar arasında içerisine diş ağartıcı jel koyularak dişlere yerleştirilen ağızlıklar da diğer bir seçenek sunmaktadır. Diş beyazlatıcı ağızlıklar diş beyazlatma kalemi kadar etkili olsa da özellikle ev dışı kullanımlarda kalem kadar kullanışlı değildir.

Diğer diş beyazlatma uygulamalarında olduğu gibi diş beyazlatma kalemi içerisinde bulunan ve ağartıcı özelliği bulunan kimyasallar diş etlerinize ve ağız içindeki diğer yumuşak dokulara zarar verebileceği için kullanmaya başlamadan önce bir diş hekimine danışmanızı öneririz. Ayrıca diş beyazlatma kalemi kullanırken uygulamaya belirli sürelerde ara vermelisiniz. Çünkü ağartıcı kimyasallar uzun süreli kullanımlarda diş minelerini zayıflatabilmektedir.

Sadece diş beyazlatma kalemi kullanarak genel ağız sağlığını korumak mümkün değildir. Ağız sağlığının sürekliliği sağlamak için dişler düzenli olarak fırçalanmalı, diş ipi ile günde 1 defa dişlerin arasında kalan yemek artıkları temizlenmeli, gerekirse ara fırça kullanılmalı ve antiseptik ağız gargarası ile geri kalan bölgelerdeki bakteriler temizlenmelidir. Diş beyazlatma kalemi tüm bu bakıma rağmen rengini kaybeden dişlerin beyazlatılması için yardımcı bir ürün olarak kullanılmalıdır.

Küçük ve taşınabilir olması, evde, seyahatte hatta ofiste kısa sürede uygulanabilmesi ve günlük hayatı etkilemesi, dişler üzerindeki etkinliği, kısa sürede gözle görülür sonuçlar vermesi ve diğer tüm yöntemlere göre daha ucuz olması sayesinde diğer diş beyazlatma yöntemlerinden ayrılan diş beyazlatma kalemi kullanırken ilaç kullanırken olduğu gibi yan etkileri hakkında bilgi sahibi olmalı ve öncelikle bir diş doktoruna danışmalısınız. Kutunun içinden çıkacak kullanma talimatını iyice okuyun ve diş minelerini korumak adına gereğinden fazla kullanmaktan kaçının.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın