Doğru Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Doğru Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Yaz aylarının da gelmesiyle uzmanlar, güneş kremi sürmeden dışarı çıkmanın sakıncalarından bahsetmeye başladılar. Bu, gerçekten de özen gösterilmesi gereken bir durumdur.

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak sağlık açısından son derece önemlidir ve güneş kremi sürmeden direkt olarak ve uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalmak ciltte ciddi birtakım sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bu nedenle siz siz olun ve en kısa zamanda bir güneş kremi edinin. Piyasada çok fazla güneş kremi olduğundan seçim yapmak biraz zor olabilir. Aşağıda doğru güneş kremini seçmek için dikkat etmeniz gereken noktaları bulabilirsiniz.

Güneş koruma faktörü: Güneşle temas eden cildiniz için 30-50 güneş koruma faktörünü tercih edin. Güneş kremini her gün mutlaka kullanın. Denizden çıktıktan sonra tazeleyin. Koruma faktörünün etkili olabilmesi için kremi, yoğun bir şekilde cildinizin üzerine yaymalısınız. Hassas bir cildiniz varsa ihtiyacınız olan koruma faktöründen emin olmak için bir cilt doktoruna danışabilirsiniz.

Aktif bileşenler: Aktif bileşenleri %7 olan kremleri tercih edin. Uzmanlar Helioplex, Avobenzene veya Parsol  gibi maddelerin diğer aktif bileşenlerden fazla olmasını tavsiye etmezler.

Fiziksel engelleyici: Ana aktif içeriklerin yanı sıra, güneş kreminin fiziksel engelleyici de içermesine dikkat edin. Aktif içeriklerin olduğu listeye göz atın ve çinko oksit ya da titanyum oksit maddelerinin listede olup olmadığını öğrenin.

Yukarıda yazdıklarımızı toparlayacak olursak doğru ve etkili bir koruyucu güneş kremi almak istiyorsanız 3 önemli noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlar güneş kreminin 30 – 50 koruma faktörlü ya da daha fazla olması,%7 oranında aktif içerikler içermesi ve bunun yanı sıra fiziksel engelleyici olarak çinko oksit ya da titanyum içermesidir.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın