Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayarların Avantajları

Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayarların Avantajları

Dokunmatik ekran teknolojisinin gelişmesiyle kullanım alanı da doğru orantılı olarak artmıştır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu dokunmatik ekranlar akıllı telefonlarda, dijital kameralarda, ATMlerde ve elbette ki bilgisayarlarda kullanılırlar. Eğer siz de dokunmatik ekranlı bir laptop almayı düşünüyorsanız birtakım şeyleri önceden düşünmeniz gerekir. Herkesin teknolojiler hakkında farklı bakış açıları vardır ancak yine de dokunmatik ekranın sağladığı faydaları düşünülünce ortak bir fikir etrafında toplanılacağından şüpheniz olmasın.

Kullanım kolaylığı: Dokunmatik ekranlı laptopların en belirgin avantajı kullanım kolaylıklarıdır. Mouse ya da pad kullanımına alışık olabilirsiniz ancak emin olun dokunmatik ekrana ısınmak çok kısa zamanda gerçekleşir ve kullanımı çok daha pratiktir.

Alacağınız laptopun çeşidine göre dokunmatik ekran konusu biraz değişiklik gösterebilir. Örneğin kimi laptoplarla birlikte kullanım için bir kalem verilirken kimisini direkt olarak parmaklarınızla yönlendirirsiniz.

Alandan tasarruf: Eğer pad kullanmayı sevmeyenlerdenseniz ve bunun yerine Mouse kullanıyorsanız belirli bir genişliğe ihtiyaç duyarsınız. Bunların tersine dokunmatik ekranlı laptoplar için ekstradan bir alana ihtiyaç yoktur.

Bu nedenle istediğiniz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer laptopunuz için ayırdığınız alan kısıtlıysa dokunmatik ekran seçeneklerini mutlaka düşünmeye başlayın.

Hızlı kullanım: Dokunmatik ekranlarda yer ikonlar anlama hızını arttırırlar. Beyin ekranda yer alan imajı çok daha hızlı bir şekilde algılar ve böylece yapılmak istenen işlem de hızlanmış olur.

Dayanıklılık: Bu tip dokunmatik ekranlı laptoplar oldukça dayanıklıdırlar. Bozulabilecek her hangi bir ekstra aparatları olmaması da bozulma risklerini en aza indirir.

Arayüz: Dokunmatik ekranlı laptopların arayüzleri de son derece iyidir. Bu da aranılan programa ulaşımı kolaylaştıran bir etkendir. Aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayarların Avantajları İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. mecmart 18 Ekim 2012 #

    iyi bir makale eline sağlık.

Bir cevap yazın