Dudak Çevresi Kırışıklıkları

Dudak Çevresi Kırışıklıkları

Dudak çevresinde oluşan kötü görünümlü kırışıklıklar belirli bir yaştan sonra derinleşmekte ve gözle görülür hale gelmektedir. Dudak çevresi kırışıklıkları sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bu kırışıklıklar için evinizde uygulayabileceğiniz bazı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yazımızda dudak çevresi kırışıklıkları için bitkisel tedavi yöntemleri ve doğal çözümler ile ilgili tavsiyeler bulabilirsiniz.

Yaşlılıkla birlikte cilde elastik özelliğini veren kolojen maddesinin azalması sonucu özellikle cildin ince bölgeleri başta olmak üzere vücudumuzun çeşitli bölgelerinde kırışıklıklar görülmeye başlamaktadır. Bu kırışıklıkların çoğu yüz bölgesinde oluşmakta ve görünümümüzü yakından ilgilendirmektedir.

Dudak Çevresi Kırışıklıkları Nedenleri

Dudak kırışıklıklarının oluşmasında en önemli faktör yaş almamızdır. Dudaklarımız ve ağız çevremiz vücudumuzun diğer bölgelerine oranla daha hızlı kolojen kaybına uğramaktadır. Ağız çevresinde oluşan kırışıklıklar yüzümüze ilk oluşan kırışıklıklardır. Ağda ile dudak çevresinde bulunan tüyleri almakta bu kırışıklıkların erken yaşlarda görülmesine neden olabilmektedir. Sigara kullanımı, güneş ışınları hatta genetik nedenlerle dudak çevresi kırışıklıkları bazı insanlarda daha erken görülebilmektedir.

Dudak Çevresi Kırışıklıkları Tedavi Yöntemleri

Kozmetik mağazaları kırışıklık sürecini yavaşlatmakta ve var olan kırışıklıkları azaltmakta kullanılan kremlerle doludur. Ayrıca cilt dolguları, botoks, kimyasal peeling gibi diğer yöntemlerde bu kırışıklıklarla savaşmak için kullanılan diğer yöntemler arasında yer almaktadır. Ancak bu tedavi yöntemleri pahalı fiyatları nedeniyle her zaman kullanılamayabilir. Dudak çevresi kırışıklıkları azaltmak için bazı doğal tedavi yöntemleri kullanabilirsiniz.

Susuz Kalmayın

Toksinleri vücudunuzdan hızla atmak için suya ihyacınız var. Her gün belirli miktarda su içmeyi alışkanlık haline getirin. Bu cildinizin kaybettiği esnekliği geri kazanmasına yardımcı olacaktır. Günde 8 bardak su içmeye özen gösterin. su sadece cildimiz için değil diğer organlarımız içinde hayati önem taşımaktadır.

Sigarayı Bırakın

Artık bunu söylemek bile garip. Sigarayı hemen şimdi bırakın. Ciğerlerinize ve diğer organlarınızı zehirleyen bu meretten hemen kurtulmalısınız. Tercih sizin diğer zararlarının yanı sıra kırışıklıkların erken yaşlarda oluşmasına neden olan sigaramı yoksa sağlığınız mı daha önemli.

Dudak Kremi Kullanın

Dudaklarda meydana gelen kuruluk ciltte buruşmaya buda ileriki zamanlarda kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Dudak kremi kullanarak buruşmanın önüne geçebilirsiniz. Her zaman yanınızda bir dudak kremi bulundurun ve kuruluk hissettiğinizde hemen kullanın.

Üst Dudağınıza Ağda Yapmayın

Üst dudakta kullanılan ağda zaman içerisinde cildinizi incelterek bu bölgenin daha kolay kırışmasına neden olmaktadır. Sık olarak ağda kullanıyorsanız bunu azaltın ya da tamamen bırakarak başka bir yöntem kullanın. Lazer epilasyon dudak üstü tüylerinden tamamen kurtulmak için ideal bir çözüm olabilir.

Ölü Deriyi Periyodik Olarak Temizleyin

Bir kaba zeytinyağı koyarak üzerine şeker ekledikten sonra karıştırın. Bu karışımı bir bez yardımıyla dairesel hareketlerle üst dudağınıza yedirin. Bu ölü hücreleri temizleyeceği gibi kan dolaşımını da artıracaktır. Karışımı uyguladıktan sonra bol su ile durulayın ve dudak kremi sürün.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın