Ekilen Saç Ne Zaman Dökülür?

Ekilen Saç Ne Zaman Dökülür?

Saç ekimi özellikle erkek tipi saç dökülmesine kalıcı bir çözüm olarak görülse de eğer saç dökülmesi genetikse ve kişi yoğun olarak saç dökülmesi yaşıyorsa ekilen saçların dökülmesi söz konusu olur mu? Uzun süreler boyunca saç ekimi seanslarına girip, ağrılara katlandıktan sonra saçların tekrar dökülmesi iyi bir sonuç olmasa gerek. Saç ekim uzmanlarının buna verdiği cevap saç ekimi sonrasında saçların – genellikle – kalıcı olduğu yönünde. Ancak bunu etkileyen bazı faktörler var.

Örneğin ne kadar saç ektirdiğiniz ve saç ekimi uygulanan bölgenin büyüklüğü. Eğer -örneğin- küçük bir bölgeye 4000 ekim yapıldıysa saçlarınız ilerleyen yıllarda dökülmeye başlasa dahi yoğun olduğu için bölge açılmayacaktır. Bir diğer önemli nokta ise sadece dökülmüş bölgelere değiş saç tipinize göre ilerde dökülmesi bölgelere de takviye olarak saç ekimi yapılmasıdır. Eğer saç ekimi iyi planlanırsa ekilen saçlar uzun yıllar boyu dayanacak ve saç ekimi yapılmamış bölgelerde ciddi dökülmeler yaşansa dahi saçlarınız garip görünmeyecektir.

Her iki ihtimalde de yani ekilen saçların zaman içinde zayıflaması ve saç ekilmemiş bölgelerin zamanla açılması durumlarında her zaman yeni seanslara giderek durumu düzeltebilme şansınız var. Uzmanlar ekilen saçların %85-%95 oranında kalıcı olduğu görüşünde.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın