En İyi 10 Güneş Gözlüğü Markası

En İyi 10 Güneş Gözlüğü Markası

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlükleri yüzlerce farklı marka tarafından üretilmekte. Ancak her üründe olduğu gibi tasarımı, kalitesi, modası ile bazı markalar ön plana çıkıyor. Tüm dünyada yaz aylarının yaklaşması ile beraber moda dergileri ve internet siteleri de “en iyi güneş gözlüğü” başlığıyla kendilerine göre en şık buldukları modelleri ve markaları listeliyorlar. Listenin değişmez üyeleri modayı biraz yakından takip eden herkesin bildiği Prada, Ray-Ban, Fendi, Gucci, Cartier, Chanel ve Dior.

Prada

Prada çanta ve ayakkabılar gibi giyim aksesuarları modelleriyle bilinen bir marka olmasına karşın Prada güneş gözlükleri özellikle Hollywood ünlüleri tarafından en çok tercih edilen güneş gözlüğü markası olduğu için en iyi 10 güneş gözlüğü markası arasında kendisine ilk sıralarda yer buluyor.

Fendi

Fendi güneş gözlükleri yine aktörler, şarkıcılar ve spor yıldızları tarafından en çok kullanılan gözlükler arasında. Yüzlerce konuda en iyileri sıralayan Top Tens web sitesi erkek güneş gözlükleri üreticileri arasında bir numaraya Fendi’yi koymuş. Erkek, kadın modellerinde farklı cam renkleri ve çerçeve modelleri bulabilirsiniz.  Fendi güneş gözlükleri fiyatları 200TL ile 500 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar dolara endeksli olduğu için doların düştüğü dönemlerde mağazadan indirim talep edebilirsiniz.

Ray-Ban

Klarisk “Wayfarer” modeli bugüne kadar birçok Hollywood yıldızı tarafından kullanılan Ray-Ban güneş gözlüğü denilince akla ilk gelen markalardan biri. Yeni bir görünümde eski klasik tarzları gözlüklerine yansıtan bu Ray-Ban’de uzun süreli kullanıma uygun ve modası hiçbir zaman geçmeyen gözlük modelleri bulabilirsiniz. Bu kadar popüler olması özellikle internet üzerinde sahtelerinin de satılmasına yol açmakta. Satın alacağınız gözlüğün sahte olup olmadığını anlamak için Ray-Ban Gözlüklerin Sahte Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? yazımıza bir göz atın.

DKNY

Kot pantolon ve gömlek gibi tekstil ürünlerini de üreten bir moda markası olan DKNY güneş gözlüğü gibi aksesuarları da üretiyor. Marie Claire dergisine göre DKNY güneş gözlükleri havalı stilleri ile en iyi 5 güneş gözlüğü markası arasında yer alıyor.

Cartier

Cartier normal gözlükler ile başlayan üretimini daha sonra güneş gözlükleriyle genişletmiş. Modası geçmeye klasik stilleri ile Cartier güneş gözlükleri Esquire.com ve Ophthalmetry.com’a göre en iyi 10 güneş gözlüğü markasından biri.

Dior

Dior güneş gözlükleri Marie Claire ve Ophthalmetr.com’a göre en iyi 10 güneş gözlüğü markası arasında yer alıyor. Her yıl koleksiyonunda farklı tasarımlara yer veren marka, narin ve kadınsı çizgileri ön plana çıkaran güneş gözlükleriyle özellikle kadınlar arasında en çok rağbet gören gözlük markalarından birisi.

Chanel

Her kadının içinde bulunan Diva’yı ortaya çıkarmak amacıyla tasarladığı stillerle Chanel moda ve tasarım dergilerinin her yıl yayınladığı “en iyi 10 güneş gözlüğü” listelerinin daimi üyesi. Chanel, genellikle klasik ve zarif stillerde güneş gözlükleri üretiyor.

Gucci

Güneş gözlükleri dışında çanta başta olmak üzere pek çok aksesuar üreten marka her yıl moda renklerin ve tasarımların belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Gözlük modelleri, gençlerin verdiği oylarla belirlenen Top Teens web sitesinin “en iyi güneş gözlüğü” listesinin her yıl ilk 3 sırasında yer alıyor.

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana veya D&G olarak da bilinen bu marka özellikle erkekler için ürettikleri şık ve modern güneş gözlükleriyle en iyi 10 güneş gözlüğü markası arasında yer almaktadır.

Bonus: Illesteva

2010 yılında kurulan ve hızlıca Dünya çapında popüler hale gelen İllesteva güneş gözlükleri New York’ta tasarlanıp İtalya’da el yapımı olarak üretiliyor. İllesteva, modern ve kaliteli materyalleri özgün tasarımları ile birleştirip harika gözlükleri piyasaya sunuyor. Özellikle Milan ve Malpensa modelleri büyük beğeni toplamış, Hollywood yıldızlarının kullanımı ile birlikte de bilinirliğini artırmıştır.

illesteva-gozlukleri

Diğer Güneş Gözlüğü Markaları

Yukarda bulunan en iyi güneş gözlüğü markaları çeşitli stil ve moda dergileri, internet siteleri oylamaları sonucunda belirlenen markalar. Tabii bunlar dışında çok satan ve meraklılarının her yıl yeni tasarımlarını beklediği erkek ve kadın güneş gözlüğü markaları da bulunuyor. Örneğin erkekler için “Police” bunlardan biri. Güneş gözlüğünde diğer popüler markalar ise George, Giorgio Armani, Burton, Oliver Peoples, Jeepers Peepers, Cutler and Gross ve Nueu.

En İyi 10 Güneş Gözlüğü Markası İçin 11 Yorum Yapılmış

 1. yılmaz 14 Mart 2013 #

  Toptan imitasyon marka gözlük almak istiyorum.

 2. mehmet 26 Mayıs 2013 #

  En iyi güneş gözlüğü Oakley’dir.

  • Hüdaverdi Yılmaz 27 Ekim 2018 #

   Rayban tartışmasız güneş gözlüğünün babadıdır, ikinci sırada ise hiç tartışmasız Osse gelir.

 3. çido 13 Haziran 2013 #

  Bugün Ersin optikten güneş gözlüğü aldım ve hayatımda kullandığım gözlüklerden ilk defa farklı Angels marka güneş gözlüğü. Polarize cam ve çok şık ve havalı modelleri var üstelik 2 tane aldım. Kampanyası varmış 1 alana 2.si bedava fiyatı ise 240 tl. Kaliteyi görseniz inanamazsınız Gucciyi sollayan bir cama sahip. Şiddetle gözlük alacaklara tavsiye ederim.

  • Sebnem 19 Aralık 2015 #

   Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Reklam reklamdir 😁😁😀

 4. nesli 24 Temmuz 2014 #

  Bugün uğradığım gözlükçü dior marka gözlüğü bana 150 liraya saydı devamı olmadığı için bu fiyata veriyorum , normal fiyatı 1000 lira dedi, ben orijinal olup olmadığına tereddüt ettim.

 5. yıldırım 30 Ağustos 2014 #

  En iyi gözlük markası olarak bu listede kesinlikle Persol yer almalıydı.

  • Memo 24 Mart 2019 #

   Kesinlikle katılıyorum persol sadece gözlük üretir ve diğerlerinin atasıdır

 6. Ozz 23 Ekim 2014 #

  Persol nerede?… Don Johnson Miami Vice’de takardı : )

 7. Ceyda 26 Mart 2015 #

  Bence burada cam kalitesi önemli. Ben sadece Carl Zeiss cam kullandığı için Eye Connection kullanıyorum.

 8. Kubilay 28 Haziran 2019 #

  Bu markalara boşa takılmayın, dünyadaki tüm gözlük camları tek bir yerde üretiliyor ve burada saydığınız tüm iyi markalar camlarını o fabrikadan alıyor, bu markaların tek farkı kendine özgü tasarımcıları sayesinde gözlük modelleri üretebiliyorlar, örneğin ray ban çok ünlü bir model gözlüğü başka bir bir marka adı altında aynı model ve aynı cam kalitesinde daha az bir fiyata alabilirsiniz, kendinizi 600 tl daha fazla verdim diye boşa kandırmayın, cam aynı cam, 35 yıldır da bu işin içindeyim, bunun böyle olduğuna dair youtube’da da onlarca video var.

  Kalkıp no name çakma gözlük alın demiyorum, her zaman belli standartları karşılayan gözlükler alın, gözlük 150 tl’den ucuzsa bence uzak durun, işte o gözlük camını üreten yer dünyadaki tüm gözlük camlarını üreten yer değil, Çin’de merdiven altı bir yer olabilir.

Bir cevap yazın