Erkek Arkadaşla Konuşulabilecek Konular

Erkek Arkadaşla Konuşulabilecek Konular

Erkek arkadaşınızla otururken, “garip” sessizliklerden yorulduysanız, konuşulacak konuları önceden düşünmek, bu rahatsız edici anların sayısını azaltmanızda yardımcı olabilir. Tabii, her konuşmada ilgi çeken ve ikinizin konuşmaktan hoşlanacağı konu veya konular bulmak zor olabilir. Aşağıdaki bazı konu başlıklarını kullanarak, ikiniz için uygun olan konular hakkında düşünebilirsiniz.

Onun İlgilendiği Şeyleri Sorun

Buluşmaya başladığınız ilk haftalarda, hem birbirinizi daha iyi tanımak hem de onun bildiği bir konuda konuşmanın sohbeti kolaylaştırması adına, kendisiyle ilgili sorular sorabilirsiniz. Okuduğu okullar, çocukken yaşadığı yer, en sevdiği kitaplar, yapmaktan hoşlandığı aktiviteler, çalıştığı şirket, sevdiği oyunlar, kişisel ilgi alanları… Bu konularda konuşmak onu rahat hissettirecek, size de onun hakkında daha çok bilgi sahibi olma şansını verecektir.

Haberlerden Haberiniz Olsun

Güncel konular, keyifli bir konuşma başlatmak için kullanılabilir. Son haberleri okuyun ve onunda ilgisini çekeceğini düşündüğünüz haberlerin detaylarını öğrenin. Aranızdaki sohbet “donuklaşmaya” başladığı anda bu güncel konulardan biri hakkında ne düşündüğünü sorabilirsiniz. Ya da haberi hiç duymadıysa onu bu konudan haberdar edebilirsiniz.

Varsayımsal Durumlar Hakkında Konuşun

‘Hayatının sona ermesine 8 saat kala neler yapmak ister?’, ‘Profesyonel sporcu olsaydı hangi sporu tercih ederdi?’ gibi varsayımsal sorular eğlenceli bir sohbetin başlamasını sağlayabilir. Bu örnekleri kendinizin ve erkek arkadaşınızın karakterine göre geliştirebilir, daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Sizin Bilmediğiniz Bir Şey Söylemesini İsteyin

Bu, sizin daha önce duymadığınız bir konuyla ilgili olabilir veya kendisiyle ilgili yeni bir bilgi olabilir. Ne olursa olsun, daha önce hiç duymadığınız bir şey olmalı. Daha belirli bir konu için hobisiyle ilgili bir şey söylemesini isteyebilirsiniz.

Spor Hakkında Konuşun

Birçok erkeğin spora karşı ilgisi vardır. Bu sebeple onun sevdiği spor hakkında konuşmak ya da sorular sormak onu konuşturmanızı sağlayacaktır. Hangi takımı tutuyor? Hangi spor dallarına ilgisi var? Hangi sporu yapmayı seviyor?

Ondan anlamasanız da bir spor dalının kurallarını anlatmasını isteyin. Ofsayt nedir? Kırmızı kart hangi durumlarda gösterilir? gibi sorularla başlayabilirsiniz.

Eğer aynı spor dalına ilginiz varsa tuttuğunuz takımların hangisinin daha iyi olduğunu tartışın. Ya da aynı takımı tutuyorsanız hangi oyuncunun daha iyi olduğunu, takımın bu sene nasıl gittiğini, şampiyon olup olmayacağını tartışın. Erkekler kadınların sevdikleri şeye ilgi duymasından hoşlanırlar.

Ona İlginç Şeyler Sorun

Böylelikle eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Televizyon ya da internetten bir tanesini seçmen gerekse hangisini seçerdin? gibi sorular sorabilir, arada birkaç espri patlatabilirsiniz. Böylelikle beraber gülüp eğlenirsiniz.

Gelecek Planları Hakkında Konuşun

Hangi üniversiteye (şirkete) gitmek istiyor, nerede yaşamak isterdi, hangi ülkeyi görmek ister, yapmak istediği hobiler neler, bu konular hakkında sorular sorabilirsiniz.

Aktif Olarak Dinleyin

İyi bir sohbetin ilk kuralı karşınızdaki dinleyebilmektir. Onu iyi dinlerseniz ilgi duyduğu alanları, nelerden konuşmaktan zevk aldığını kısa sürede çözebilir ve konuşmaktan hoşlanacağı konu başlıklarını daha kolay bulabilirsiniz.

Konuşmayı Başlatabilecek Sorular

Aşağıdaki soruları sorarak hem konuşacak konu bulmuş olur, hem de birbirinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Bu soruları çoğaltmak sizin elinizde!

 • Şimdiye kadar yaptığın en cesurca şey neydi?
 • Ne kadar para seni mutlu etmeye yeter?
 • Eğer evcil bir hayvan besleyecek olsan bu ne olurdu? Ve adını ne koyardın?
 • Şimdiye kadar birisine aldığın en güzel hediye neydi?
 • Şimdiye kadar hiç en yakın arkadaşını kıskandın mı?
 • En sevdiğin ve en sevmediğin kelime nedir?
 • Eğer hayatını konu alan bir sitcom yazsaydın, adı ne olurdu?
 • Şimdiye kadar aldığın lakaplar nelerdi ve bunları nasıl aldın?
 • En çok neden korkarsın?
 • Ben ilk gördüğünde ne düşündün?
 • Eğer ikinci bir evin olsaydı nerede olmasını isterdin?

Öneriler

 • Kendiniz olun. Fikirlerinizi dürüstçe dile getirin.
 • Rahatlayın! Sonuç olarak o sizin erkek arkadaşınız.
 • Onunla ilgili bir espri yaparsanız anladığından ve utanmadığından emin olun.
 • İlişkinin başında konuşacak konu bulmakta zorlanırsanız, buluşma saatlerini sınırlandırın. Fazla ve havadan sudan konuşmak ilişkiyi sıkıcı hale getirebilir.
 • Erkek arkadaşınıza her zaman nasıl hissettiğinizi söyleyin.
 • Erkek arkadaşınıza karşı utangaç olmayın.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın