Eşe, Sevgiliye Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Eşe, Sevgiliye Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Hediye almak gerçekten zor zanaat! Almasanız da olmuyor. Eşiniz veya sevgiliniz için farklı ve güzel hediyelerden oluşan bir liste hazırladık!

Hediyeler, bir anlamda ona verdiğiniz değeri sembolize eder. Pahalı ve gösterişli bir hediye almak elbette ki daha iyi olabilir; ancak her şey değildir. Küçük bir çiçek de duygularınızı ifade etmeniz için yeterli olabilir. Önemli olan onun, sizin için anlamı olduğunu hissettirmeniz.

Peki, ne tür hediyeler onu mutlu eder. İşte öneriler;

En Güzel Hediye Önerileri

Hediye alınacak kişi erkek veya kadın olabilir. Size önereceğimiz hediyeler konumunuza, ilişkinizin boyutuna ve hediye vereceğiniz kişiye göre değişiklik gösterebilir. Amacımız size farklı hediye seçenekleri hakkında fikir vermek. Seçmek size kalmış!

 • Cümlelerden hediye: Aslında yapmanız gereken sadece onu dinlemeniz. Yani daha önce söylediklerinden ihtiyacı olan veya hoşuna gidecek hediyeleri seçebilirsiniz. Bu şekilde kendisini dikkate aldığınızı, dinlediğinizi de düşünecektir. Ona önem vermeniz belki hediye kadar mutlu edecektir.
 • Sanat: İlgi alanına göre ona herhangi bir yetenek kursu hediye edebilirsiniz. Resim, müzik, yabancı dil ve dans kursları gibi aktiviteler, hem ilişkinize hem de yeteneğine katkı sağlayabilir.
 • Masaj: Eşiniz veya sevgiliniz çalışıyorsa yorgunluğunu atabilmesi için ona masaj seansı ayarlayabilirsiniz. Daha önce hiç almadığı ilginç bir hediye olacağına emin olabilirsiniz.
 • Kişisel bakım: Bir güzellik salonunda cilt bakımı, bir kuaförde saç bakımı gibi kişisel bakım hizmetlerinden faydalandırabilirsiniz. Eşiniz veya sevgilinizin ihtiyacına göre bu seçenekleri artırabilirsiniz.
 • Spor: Ona bir spor salonu veya yüzme havuzu ayarlayın. Böylece formunu korurken, her kulaç attığında sizi hatırlayacaktır.
 • Albüm: Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları karta bastırarak bir albüm oluşturun. Baktıkça anılarınızı canlandırırken, ilişkinizi de perçinlemiş olursunuz.
 • Evcil hayvan: Tabi partneriniz hayvanları seviyorsa… Kedi, köpek, kuş, balık, hamster veya iguana… Bakabileceğine inandığınız bir evcil hayvan onu mutlu edebilir. Belki bir sokak kedisi bile olabilir.
 • Hediye sepeti: Bu sepeti mağaza mağaza dolaşarak hazırlamanız gerekebilir. Partnerinize özel bir hediye paketi olmalı. Bunun için onun sevdiği çikolataları, bisküvileri, abur-cuburları seçmelisiniz. Sadece yiyecekler değil. Pakete çorap da koyabilirsiniz, kolonya da… Yani paketin büyüklüğüne göre ne almak istiyorsanız ona özel bir paket hazırlamalısınız.
 • Piknik: Bu piknik dışarıda değil; evde akşam pikniği… Salonu romantik mumlarla döşeyin, bir piknik sepetine onun sevdiği yiyeceklerden doldurun. Lahmacun bile olabilir. Ortamın ambiyansı size kalmış. Maksadınız farklı bir şeyler yapmak olsun.
 • Online hediyeler: İnternetle bağlantılı online hediyeler düşünebilirsiniz. Örneğin; müzik paketleri, film üyelikleri, online yabancı dil kursları, hediye kuponları gibi hizmetler işine yarayabilir.
 • Yazılım: Bilgisayar çağında yaşıyoruz. Onun ihtiyacı olan ve kullanabileceği lisanlı bir yazılım hediye edebilirsiniz.
 • Bilet: Konser, tiyatro, sinema, sirk, stand-up gibi birçok etkinliğin biletini hediye edebilirsiniz. Tabi kendinize de bilet almayı unutmayın!
 • Seyahat: Partnerinizle veya eşinizle herhangi bir yurt içi veya yurt dışı turistik seyahate çıkabilirsiniz. Daha önce gitmek isteyip de gidemediği bir yer seçerseniz, seyahatiniz daha verimli geçecektir.
 • Termal otel: Kış ayları için düşünülebilir. Bir hafta sonu birlikte vakit geçirebileceğiniz termal tesis, sağlıklı bir hediye olabilir. Yaz ayları için de tam tersi bir sahil kenarında bir tatil olabilir.
 • Check-up: Ona bir sağlık paketi hediye edin. Muhtemelen uzun süredir check-up yaptırmamıştır. Sağlığını düşünmeniz, onu çok mutlu edecektir.
 • Sigorta: Onun için herhangi bir sağlık veya hayat sigortası yaptırabilirsiniz. Tabi bu seçenek genellikle eşler için düşünülebilir.
 • Mektup: Nostaljik bir hediye. Ona sevginizi anlatan bir mektup yazın; posta veya kargo ile gönderin. Mektup dönemini yaşayanlar için çok anlamlı olacaktır. Yeni nesil için de farklı bir deneyim…
 • Arkadaşlar: Arkadaşlarını ayarlayarak bir akşam hep birlikte eve gelmelerini sağlayın. Birlikte yemek yiyip hoş vakit geçirebilirsiniz. Amacınız onu mutlu etmek olduğu için gelen arkadaşlarından küçük hediyeler getirmelerini isteyebilirsiniz. Tam bir hediye yağmuru…
 • Anı” hediye edin: Eğer sözlerinden bir hediye iması alamadıysanız, her şeye rağmen bir hediye seçemediyseniz veya gerçekten hediye alma imkânınız yoksa onunla vakit geçirerek “anılar” hediye edebilirsiniz. Birlikte romantik bir yürüyüş, bir mekânda akşam yemeği, turistik yerleri gezmek gibi “anı” doğurabilecek aktiviteler seçebilirsiniz.
 • Çiçek: Bununla ilgili herhangi bir şey söylemeye gerek yok sanırım!

Diğer Öneriler ve Uyarılar

Hediye seçiminin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek için bazı noktalara vurgu yapmak gerekiyor:

 • Ne tür bir hediye alırsanız alın, ilişkinize katkı yapacak bir hediye olmasına dikkat edin.
 • Herhangi bir obje hediye edecekseniz hediye paketini siz hazırlayın. Bu onu daha çok mutlu eder. İçine de ruhunu okşayacak sözler bulunan bir not kâğıdı iliştirebilirsiniz.
 • Bazen ona atacağınız bir SMS veya mail, birçok hediyeden daha etkili olabilir. Onu ne kadar sevdiğinizi, değer verdiğinizi uygun cümlelerle anlatabilirsiniz.
 • Her ne kadar pahalı hediyeler almanız gerekmese de araştırmalar, pahalı ve gösterişli hediyelerin uzun süre unutulmadığını ortaya koyuyor. Özellikle mücevherler, hala en gözde hediyeler arasında yer alıyor. Bir de elmas…
 • Erkekler biraz kızabilir. İngiliz ilişki uzmanı Pam Spurr, şöyle diyor; “Size güzel bir mücevher verdiyse ilişkinizin ciddiyeti konusunda kararlıdır. Erkekler özel şeyler istemedikçe iyi şeyler vermezler.” Bazı kişiler için geçerli olabilir.
 • Hediye alırken ihtiyaçların gözetilmesi önemlidir. Hediye aldığınız kişinin aldıktan sonra bir kenara atacağı hediye bir süre sonra unutulup gidecektir. Bu ayrıntı önemli olabilir.
 • Hediyeler, sadece almış olmak için değildir. Aynı zamanda ona karşı duygularımızı, sevgimizi de ifade etmelidir. İşte bu harcanan paradan daha değerlidir.
 • Yanlış hediye seçimi, ilişkinizi alt üst edebilir. Özellikle aldığınız kıyafetler veya takılarda bedeni tutturamazsanız bu eksi hanesine yazılacaktır. Bu aynı zamanda partnerinizi tanımadığınız anlamına gelir. Onu psikolojik olarak kaybedebilirsiniz.
 • Alacağınız hediye, biraz da hayal gücünüzle ve onu ne kadar tanıdığınızla bağlantılıdır. Hediyelerle aynı zamanda birbirinizin hayal gücüne katılmış olursunuz.

Hediye Objeler

Aslında internet sitelerinde binlerce hediye objesi var. Yaşayan çiçekli kolyelerden kişiye özel led lambalara kadar sayısız hediye seçebilirsiniz. Sadece bir hediye sitesinde yaklaşık 2 bin farklı hediye bulabilirsiniz. Hayallerin ulaşabildiği kadar hediye var.

Bu objelerden bazılarını hatırlatalım:

Kitap, kişiye özel fotoğraf baskılı kupalar, sevgi sözcükleri bulunan kutular, baskılı dekoratif yastıklar, sevgi kitapçıkları, peluş oyuncaklar, kalpli kurabiyeler, meyve buketi, çikolata kutusu, mavi ve pembe model arabalar, aşk senetleri, sevgi kavanozları, özel çakmaklar, takılar, tükenmez ve dolma kalemler, kişiye özel baskılı tişörtler, isimli kol düğmeleri, aşk kumbarası, kıyafet, ayakkabı, şemsiye, çanta, cüzdan, Oscar heykelciği, kupa, madalya, saat, sevgi kelepçesi, nostaljik radyo ve gramofon, el yapımı araçlar, ofis hediye setleri, fotoğraflı kolye ucu, cep telefonu, bilgisayar, tablet, USB bellek, MP3 çalar, powerbank, telefon kılıfları, makyaj setleri, kişisel bakım setleri, romantik mumlar, sürpriz hediye paketleri, romantik post-itler, özel termos bardak, giyilebilir battaniye, sihirli lambalar, güneş gözlüğü, kahve paketleri, bornoz, havlu setleri, sabun setleri, bisiklet…

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın