Eski Sevgiliden Arkadaş Olur Mu?

Eski Sevgiliden Arkadaş Olur Mu?

Bu konuda herkes farklı bir şey düşünse de eski sevgiliyle arkadaş olmak imkansız değildir. Aslında bu ilişkinin nasıl sonlandırıldığıyla ilgili bir durumdur. Yaşanılan ilişki kötü bir ilişki olduysa ve bu şekilde bittiyse bu pek de kolay değildir hatta nerdeyse imkansızdır. Ancak yaşanılan ilişki iyi bir şekilde ve karşılıklı anlaşmalarla bittiyse bu iki kişinin arkadaş olması için hiçbir sakınca yoktur. Eğer sizin de bu şekilde biten bir ilişkiniz varsa ve ayrıldığınız sevgilinizle arkadaş olmak istiyor ve ilişkinizi böyle devam ettirmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki adımlara bir göz atın. Mutlaka yardımcı olacaklardır.

Kendinize biraz zaman vermekle başlayın. aradan belirli bir zaman geçmedikçe ve üstünüzden biten ilişkinizin hüznünü ve sorunlarını atmadıkça eski sevgilinizle arkadaş olmanız imkansızlaşır. Bu nedenle araya yeteceğini düşündüğünüz kadar bir zaman koyun. Bu hem size hem de eski sevgilinize iyi gelecektir.

Bu süre geçtikten sonra kendinize eski sevgilinizi bir daha görmek isteyip istemediğinizi, daha doğrusu etrafınızda olmasından ve arkadaşlığından memnun olup olmayacağınızı sorun. Eğer cevap hayırsa onunla arkadaşlık kurmayı kesinlikle düşünmeyin. Cevabınız evetse bu fikrinizi onunla paylaşmak için hazırsınız demektir.

Öncelikle basit hareketlerle işe başlayın. Onu arayın. Çevrenizde olan bitenler hakkında konuşun. Günlük ve basit bir konuşma yapın. Nazik ve samimi olun. Söyledikleriyle ilgilendiğinizi gösterin. ancak fazla abartmayın. Normal arkadaşlarınızla nasıl konuluyorsanız onunla da öyle konuşun.

Birkaç konuşmadan sonra bir grup arkadaşınızla beraber bir yerlere gitmeyi teklif edin. ortak arkadaşlar seçerseniz kendisini arkadaş ortamında hissetmesi kolaylaşacaktır.

Onunla beraberken ilişkinizi hatırlatacak olaylardan kaçının. Onu her hangi bir şeyden dolayı suçlamayın. Yanış anlayacağı şekilde de davranmayın. Gerçekten tek istediğinizin arkadaş olmak olduğunu hissettirin.
Unutmamanız gereken en önemli noktalardan biri arkadaşlığın karşılıklı bir durum olduğudur. Eğer eski sevgiliniz sizinle arkadaş olmak istemiyorsa, onu çok sıkacak kadar ısrarcı olmayın. Bu kararı ona bırakın ve sabırlı olun. Eğer reddederse de saygı gösterin.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın