Ev Yapımı Yoğurt Maskesi

Ev Yapımı Yoğurt Maskesi

Yüzünüzün pürüzsüz, akne ve bakterilerden arındırılmış, sağlıklı bir cildi olmasını istemez misiniz? Bu soruya hayır diyecek biri elbette ki yoktur. Çoğumuz bu şekilde bir yüze sahip olmak için bakım salonlarına gidiyor, bakım ürünleri satın alıyor, bir sürü para harcıyoruz. Ama pek azımız istediğimiz, hayalini kurduğumuz o güzel cilde sahip olabiliyoruz. Emek, para ve zaman kaybettiğimizle kalıyoruz. Peki, ama tüm bunların yerine çok daha ucuz ve sağlıklı bir yolla istediğiniz cilde kavuşabileceğinizi söylesek…

Ev yapımı doğal cilt maskeleri ile yüz bakımı artık oldukça kolay ve popüler bir hal aldı. Ticari amaçlarla satılan maskelerin aksine oldukça doğal ve sağlıklı olan bu maskelerin yapımı çok basit ve evlerde bulunan malzemelerle mümkün.

Ev yapımı birçok maske mevcut ancak bu maskeler içinde en pratik olanlarından biri de hiç şüphesiz yoğurt maskesidir. Yoğurt cilt için oldukça yararlıdır ve akne oluşumuna karşı etkilidir. Ciltte düzgünleştirici rol oynar. Hadi şimdi bu maskenin nasıl yapıldığına bakalım:

Hazırlayacağınız yoğurt maskesi için gerekli olan malzemeler 4 tane üzüm, bir çorba kaşığı sade yoğurt, bir çorba kaşığı bal, tercihe bağlı olarak yarım çorba kaşığı portakal suyu, yine tercihe bağlı olarak yarım adet ezilmiş muzdur.

Üzümleri ikiye bölün ve etli kısımlarını yüzünüze sürün. Üzümün doğal olarak cilt düzeltme gibi bir özelliği vardır.

1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı balı bir kâseye boşaltıp iyice karıştırın.

Yarım çorba kaşığı portakal suyunu karışıma ekleyin. Bu kırışıklıkları ortadan kaldırmak için iyi bir yöntemdir. Yarım muzu da karışıma eklemeyi unutmayın. Muz kuru ve tahriş olmuş ciltlere karşı etkilidir.

Karışım hazır hale geldikten sonra yapmanız gereken tek şey yüzünüze uygulamaktır. Bu sırada bir bez alıp yıkayın ve 45-50 saniyeliğine ısıtın. Yüzünüzü yakmayacak şekilde maskenin üzerine kapatın ve 15 dakika kadar bekleyin, sonra da yüzünüzü bol su ile temizleyip işleme son verin. Her ihtimale karşı uygulamadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın