Evlilik Teklifi Fikirleri

Evlilik Teklifi Fikirleri

Büyük gün yaklaşıyor mu? Artık o soruyu sormaya hazır mısınız? Bu yazımızda evlilik teklifi yapmaya hazırlanan damat adayları için müstakbel eşinizin her zaman hatırlayacağı (iyi şekilde!), sizin gözlerinizin kararıp, dilinizin tutulmasını önleyecek bazı tavsiyeler bulacaksınız. İkinizin hayatı boyunca unutamayacağı evlilik teklifi anında ev ödevinizi mutlaka yapmış olmanız gerekiyor. Asla unutulamayacak evlilik tekliflerinin her zaman pahalı olması gerekmez. Kendi bütçenize göre, büyük veya küçük bir tek taş yüzük aldınız ise işte size romantik evlilik teklifleri ile ilgili birkaç fikir.

En İlginç Evlilik Teklifi Önerileri

Yeteneğinize göre sayısız ilginç evlilik teklifi bulabilirsiniz. Sevgilinizi veya nişanlınızı mutlu edecek bir evlilik teklifi amaçlamalısınız.

İlginç evlilik tekliflerinden bazıları şunlar olabilir;

 • İnternet sayfası: Kişisel internet sayfası hazırlamak artık çok kolay ve ucuz. Web tasarımı yapan bir freelancerdan da destek alabilirsiniz. Tek sayfa bir internet sayfası hazırlatın. Sayfada fotoğraflarınız olsun. Bir de yüzük kutusu yaptırın. Kutunun üzerine tıklandığında içinden yüzük çıksın ve açıldığında “benimle evlenir misin” yazısı belirsin. Birlikte internet sitelerinde dolaşırken bu siteyi gösterin ve kutuya tıklamasını sağlayın. Bu sırada teklifiniz ve yüzük de hazır olsun!
 • Video hazırlayın: Günümüzde video klip hazırlama artık çok kolay. Akıllı cep telefonlarında bile hazırlanabiliyor. Birlikte görüntülerinizi derleyerek, sevdiğiniz şarkıyı fon olarak kullanın. Farklı figürler de ekleyebilirsiniz. Örneğin; Disney karakterleri… Video hazırlayamazsanız, bu tür hizmetler veren internet sitelerinden veya serbest çalışan video editörlerinden destek alabilirsiniz. Onunla güzel anılarınızı anlatabilirsiniz. Videonun sonunda ona bir şiir okuyun ve güzel bir görselle “benimle evlenir misin” yazısı ayarlayın. Bu anda yüzüğü parmağına takabilirsiniz. Video içeriği ve konsepti ile ilgili sayısız montaj tekniği ve karakter kullanabilirsiniz.
 • Uçakta: Uzak bir ilde gezi planlayın. Bineceğiniz uçağın pilotuna planınızı anlatın ve uçak en yüksek feetteyken hazırladığınız evlilik teklifi metnini anonsla okumasını isteyin. Bulutların üzerinde yol alırken, örneğin 30 bin feette anons biter bitmez uçaktakilerin alkışları arasında teklifinizi yapın. Bu ritüeli daha da geliştirebilirsiniz.
 • Telesiyejde macera: Partnerinizle bir kayak merkezine gidin. Onu telesiyeje bindirin. Daha önce telesiyejin güzergâhındaki karlı ve görülebilecek bir alana büyük harflerle “Benimle evlenir misin …?” diye yazın. Tabi bu yazıda ismi de olsun ki onun için yazıldığını anlasın! Yazıyı renkli boyalarla da yazabilirsiniz. Yazıyı duruma göre geliştirebilirsiniz. Yazıyı gördüğünde yüzüğü çıkararak, karlı bir manzarada o soruyu sorabilirsiniz.
 • Sahilde: Sevgilinize bir plaj yarışması olduğunu söyleyin. Bir cankurtaran ayarlayarak “yalancıktan” size yarışma hakkında bilgi vermesini isteyin. Sahilde birbirinizin çizimlerini oluşturması gerektiğini söyleyin. Bu sürede siz de evlenme teklifi sözcüğünü yazacaksınız. O da çizimini bitirdiğinde yeteneğinizi kullanın. Emin olun hayretler içinde kalacaktır!
 • Koro: Sevdiğiniz şarkıyı çalacak bir koro ayarlayın. Birlikte yürürken birden önünüzü kesecek şekilde kamuya açık bir alanda konuşlandırın. Koro siz geçerken önünüze çıksın ve o şarkıyı çalsın. Partnerinizin ve caddedekilerin şaşkın bakışları arasında diz çökerek, o soruyu sorun. Arkadaşlarınızdan da yardım alabilirsiniz. Örneğin, büyük bir “Benimle evlenir misin?” yazan afiş tutabilirler. Tabi kabul etmeden giderse nasıl bir duruma düşeceğinizi de düşünmelisiniz!
 • Akvaryum: Birlikte büyük bir akvaryumu ziyarete gidin. Daha önce “Benimle evlenir misin?” afişi taşıyacak dalgıçlar ayarlayın. Dalgıçların yerini belirleyin, partnerinizi bu akvaryumun olduğu alana yönlendirin. Dalgıçlar, siz balıkları izlerken afişi açsın. Bu sırada bir de alkış ekibi ayarlamanız seremoniyi güçlendirecektir!
 • Gazeteye ilan verin: Biraz pahalıya mal olabilir! Bir gazetenin şehir sayfasına tam sayfa bir ilan vererek onu ne kadar sevdiğinizi özetleyin ve teklif cümlesini büyük harflerle yazdırın. Gazeteyi alarak okumasını isteyin.
 • İş toplantısı: Sevgiliniz çalışıyorsa iş yerindeki yöneticileri ve iş arkadaşlarını ayarlayarak mesainin sonunda acil bir toplantı ayarlamalarını isteyin. Toplantıda yöneticinin evlilikle veya romantizmle ilgili bir şeyler söylemesini isteyin. Bu sırada odaya girin ve herkesin alkışları arasında seremoniyi gerçekleştirin.

Bütçeyi Sarsmayan Evlilik Teklifleri

 • Yüzüklü fotoğraf: Ellerinin net olarak göründüğü bir fotoğrafa photoshopla tek taş yüzük yerleştirin. Bu fotoğrafı ona vererek “en sevdiğim fotoğrafın bu” deyin. “Benim böyle bir yüzüğüm yok ki” dediğinde teklifi yapın.
 • Pelüş oyuncağa yüzük bağlayın: Kadınların çoğunun içinde küçük bir kız gizlidir! Pelüş oyuncak sevmeyen kadın yok gibidir. Evlilik teklifi için bir pelüş oyuncak kullanabilirsiniz. Sevebileceği bir pelüş oyuncak alın ve oyuncağın boynuna kurdeleyle tektaş yüzük bağlayın. Yüzüğü gördüğünde teklifi yapın!
 • Scrabble oynarken: Ev oyunlarını seviyorsa “scrabble” oyunu oynarken görmeyeceği bir anda oyunda kullanılan harflerle “benimle evlenir misin” yazabilirsiniz. Yüzüğü de yakın bir yerde saklayın. Yazıyı gördüğünde sıra sizde…
 • Matruşka kutular: Klasik yöntemdir; ancak ucuz olduğu için bazı durumlarda tercih edilebilir. İç içe geçen kutular alın. En derindeki kutuya yüzüğü koyun. Mümkünse büyük bir kutudan başlasın. Her kutuyu açarken kahkahalara boğulacaktır. Muhtemelen bir hediye aldığınızı düşünecek; ancak en son kutuda yüzüğü gördüğünde şaşkınlık yaşayacaktır. Şoku atlatmadan (!) diz çökerek, hemen teklifinizi yapın.
 • Kitap: Sevdiği bir kitabın yazarına bir şekilde ulaşın. Bir kitabının ilk sayfasına “Evlenecek misiniz …?” diye yazdırın. Tabi adlarınızı da yazmasını isteyin. Partnerinizi akşam yemeğine veya pikniğe götürün ve kitabı hediye edin. Yüzüğü kitabın içine yerleştirmeyi düşünebilirsiniz; ancak kitaba zarar vermeden nasıl yapacağınızı size bırakıyoruz! Yüzüğü sonra da verebilirsiniz. Sevdiği kitabın yazarının imzası ile bu yazıyı görünce çok şaşıracağına emin olabilirsiniz. Sıra sizde… Teklifinizi kabul ederse bu kitabı ömür boyu saklayacaktır.
 • Evinin önünde: Odasının camının önünde göreceği şekilde o soruyu yere yazın. Camdan baktığında bir grupla veya yalnız olarak teklifinizi yapın. Bu seçenek için ailesinin ve komşularının tepkisinin ne kadar önemli olduğunu unutmayın! Yani dikkatli olun!
 • Karikatürcü: Bir sokak karikatürcüsünü ayarlayın. Onun yanından geçerken karikatürünü yaptırmak istediğini söyleyerek onu ikna edin. Karikatürcü o soruyu karikatürize etsin. Gördüğünde siz de yeteneğinizi kullanın.
 • Paintball: Arkadaşlarınızla bir paintball seansı ayarlayın. Birlikte savaş alanında mücadele verin. Bir şekilde takımının mücadeleyi kazanmasını sağlayın. Zafer kutlamasında boyalar içinde seremoniyi gerçekleştirin.
 • Dağda: Nefes kesen bir manzarası olan yüksek bir tepe veya dağa birlikte çıkın. Eşsiz manzarada muhteşem bir teklif yapın.
 • Şehir turu: Motosiklet, scooter veya bisikletle bir şehir turu ayarlayın. Hangi aracı kullanabilirse… Takacağı kaskın camına yüzüğü koyun. Kaskı taktığında şaşkınlık yaşarken yeteneğinizi konuşturun. Sonra birlikte turunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Kamp: Bir kamp ayarlayın. Birlikte çadır kurun. Doğal ortamda keyifli anlar geçirin. Bu sürede onu üzmemeye özen gösterin. Bir akşam çadırda mum ışığında yemek yerken hazırladığınız bir düzenekle yukarıdan iple yüzüğü sarkıtın. Gerisi size kalmış…
 • Meşhur mekânlar: Kız Kulesi, Abant Gölü, manzarası meşhur alanlar ve ünlü mekânlar gibi mekânları seçebilirsiniz. Buradaki seremoni için arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.
 • Aile veya arkadaşlarla: İlişkinizin seyrine göre aileleriniz veya arkadaşlarınızı evlilik teklifi seremonisine katmak isteyebilirsiniz. Onlardan fikir alabilirsiniz. Ancak en sevdiği kişilerle planlayacağınız bir etkinlikte evlilik teklifi yapmanız, anılarınıza sevdiklerinizi de ortak etmeniz anlamına gelir.

Kadınların Karşı Çıkamayacağı Evlilik Teklifleri

Başlıktaki ifadeye bir şerh koymak gerekiyor; her kadın için geçerli olmayabilir! Elbette her kadının hassasiyetleri, talepleri ve önem verdikleri farklıdır. Bu yüzden genel kabul görmüş içeriği ile “karşı çıkılmaması beklenen evlilik teklifleri” diyebiliriz;

 • Mum ışığında yemek: Oldukça klasik ve romantik bir tercih… Genellikle dış mekânlarda planlanır; ancak mümkünse kendi yaptığınız yemekler ve hazırladığınız masa konsepti ile kendi evinizde bir program planlayabilirsiniz. Mumların da orijinal bir mumlukta, sevdiği renklerde olmasına dikkat edin! Masayı da sevebileceği bir menüyle donatın. Yine klasiktir ama içecek bardağının içine atacağınız yüzüğü gördüğünde teklifi yapabilirsiniz!
 • Piknik: Güzel bir piknik alanı belirleyin. Bol ağaçlı ve yeşillik olan bir alan olsun. Buraya daha önce bir arkadaşınızla giderek hazırlık yapın. Bir ağaç seçerek dallarına hediye paketleri asın. Arkadaşınız burada beklerken partnerinizi alarak piknik alanına getirin. Ağacın dallarındaki paketleri gördüğünde şaşkınlık yaşayacaktır. Hediye paketlerini tek tek toplamasını isteyin. Son paketi de aldıktan sonra diz çöküp teklifinizi yapın. Buradaki hediyeler ve sunum konsepti tamamen size kalmış. Bu minvalde daha farklı uygulamalar da yapabilirsiniz!
 • Tatil: Daha önce gitmek istediği bir tatil beldesinde güzel bir otel ayarlayın. Bütçeniz uygunsa yurtdışında bir tatil planlayın. Güzel anılar bırakacak etkinlikler ayarlayın. Örneğin; sahilde gece yürüyüşü, doğa gezileri, güzel mekânlarda veya meşhur restoranlarda yemek, gezi turları, tarihi yerleri ve müzeleri ziyaret gibi… Gittiğiniz ülkenin veya ilin en meşhur yerinde (örneğin Paris Eyfel Kulesi) uygun bir anda yüzüğü çıkararak, diz çökün ve o tılsımlı sözleri tekrarlayın: Benimle evlenir misin?
 • Doğum günü: Bu özel gününde aileleriniz ve arkadaşlarınızla bir program hazırlayın. Onun dışında herkesin evlilik teklifi planınızdan haberi olsun. Herkes hediyesini verirken siz yüzük kutusunu çıkararak, diz çökün… Teklifinizi geri çevirme ihtimali neredeyse sıfır…

Evlilik Teklifi Stratejisi

Yol göstermesi açısından birkaç noktaya dikkat çekelim! İlişkinizin boyutuna göre bir yöntem bulabilirsiniz. Mesela yolda yürürken birden önüne geçip, diz çöküp, yüzüğü çıkarabilirsiniz. Önemli olan partnerinizin veya sevgilinizin bu yönteme nasıl tepki vereceğidir. “Böyle evlilik teklifi mi olur?” diyerek bir çuval pirinci dağıtma riski var yani! Bu yüzden stratejik davranmak zorundasınız. Yani teklifinizi geri çeviremeyecek bir yönteme odaklanmalısınız. Bunun için partnerinizin evlilik teklifini nasıl kabul edeceğini bilmeniz gerekir.

Aslında ilişkiniz boyunca bunun sinyallerini vermiştir. Sosyal medyada veya haberlerde gördüğü bir evlilik teklifine verdiği tepkiyi baz alabilirsiniz mesela… Muhtemelen her kadın gibi “daha önce hiç görülmemiş” veya “denenmemiş” bir evlilik teklifi isteyecektir. O kadar ilginç olmalı ki; haberlere konu olsun, unutulmasın, 7 düvelin dilinde pelesenk (sözleri tekrarlama) olsun… Sevgiliniz bunları isteyebilir, sakın yadırgamayın!

Evlilik teklifi yapmadan önce ev ödevinize iyi çalışmalısınız. Yöntemi belirledikten sonra her konuyu ve başlığı yerli yerince planlamalı, -varsa- teklifte rol alacak figüranlara gerekli uyarıları yapmalı ve uygun zamanı ayarlamalısınız! Pahalı bir evlilik teklifine yoğunlaşmanız gerekmeyebilir. Yani aslında kadınlar mutlaka her şeyin “en pahalısını” sever ve talep eder; ama bunu her zaman dile getirmezler. Siz de partnerinizin yapısına göre bir bütçe ayırabilirsiniz. Tabi tektaş yüzüğü bu bütçeden bağımsız olarak değerlendirmelisiniz; çünkü olmazsa olmazdır!

Aslında göründüğü gibi kolay değil. O anda heyecanınıza yenik düşebilirsiniz. “Heyecanlanmam” diyorsanız, o an hafızanız sıfırlandığında şaşırmayın! Evlilik teklifini hangi yöntemle, nasıl yaptığınız önemli olsa da daha da önemlisi kendiniz olmanızdır. Unutmayın; o sizi ve sizin kelimelerinizi seviyor!

Çok önemli bir not: Evlilik teklifini nasıl yaparsanız yapın mutlaka hem fotoğraf hem de video çekecek arkadaşlar ayarlamalısınız. Ömür boyu izleyerek gülümsemek için…

Evlilik teklifini nasıl yaparsanız yapın önce kendiniz olun. Çünkü eşinizin en çok sevdiği sevdiği siz ve sizin kelimeleriniz!

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın