Facebook’ta Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Facebook’ta Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Aslında, Facebook’ta adınızı değiştirmek bir hayran sayfası oluşturmak kadar kolay bir işlem. Ancak isminizi coolcocuk1991 ya da orumcekadam221 gibi e-mail isimlerinizle değiştirmek isterseniz, bir ihtimal da olsa değiştiremeyebilirsiniz. Çünkü Facebook isimleri değiştirmeden hepsini kontrol etmekte. Bu yüzden en iyi yol gerçek adınızı kullanmanız. Eğer güvenlik sorunlarını dert ediyorsanız, isminizden türeyecek yeni isimler veya kendi lakabınızı kullanabilirsiniz; böylece Facebook sizin sahte bir kullanıcı olmadığınızı anlayabilir.

Facebook’taki isminizi değiştirmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  • Facebook açılış sayfasına gidip kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın
  • Şimdi, ekranın sağ üst köşesinde arama motorunun hemen üzerindeki ‘Hesap (Account)’ kısmına tıklayın
  • Aşağı doğru bir liste inecektir. Bu listeden ‘Hesap Ayarları (Account Settings)’ kısmına tıklayın. Hesap ayarlarınızı değiştirebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz
  • Bu sayfada kişisel bilgilerinizin detaylarınızı bulacaksınız. İsim kısmına gidin ve adınızı değiştirin
  • Şimdi ‘Kaydet (Save)’e basın ve ayarlarınız kaydedilecek. Ancak gözüken adınız hemen değişmeyecektir. Genellikle adınızın değişmesi birkaç saat almaktadır.

Facebook’ta Adınızın Yazı Tipini Nasıl Değiştirirsiniz?

Facebook’ta adınızın yazı tipini değiştiremezsiniz ancak adınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Adınızın daha garip görünmesini harfleri ters çevirerek, büyük harfler kullanarak veya kullanmayarak sağlayabilirsiniz. Facebook’ta görünen adınızın değişmesini sağlamak için “weirdmaker”ı deneyebilirsiniz.

Adınızı sembollere veya ters çevrilmiş harflere çevirebilecek programlar mevcut. Bu programları kullanarak adınızın görünümünü değiştirebilir, daha sonra da kopyala yapıştır yaparak Facebook’ta kullanabilirsiniz. Ancak, unutmayın ki Facebook bu adı kabul etmeyebilir.

Facebook ilk kurulduğu zamandan bu yana birçok değişiklik yaptı; fakat en büyük rakibi olan MySpace bu yazı tipi değiştirme seçeneğini kullanıyor. Bu demektir ki Facebook da yakında bu uygulamaya geçecek. Eğer ürününüzü ya da servisinizi Facebook üzerinden destekleyeceğiniz bir internet iş profiliniz yoksa, en iyi şey bu tür yazı tipi gibi küçük şeylerle vakit geçirmemektir.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın