Facebook’ta Arkadaşlarımı Nasıl Silerim?

Facebook’ta Arkadaşlarımı Nasıl Silerim?

İlk yapmanız gereken şey Facebook hesabınızla oturum açmak. Daha sonra arkadaşınızın ismini arama kutusuna yazıp çıkan seçeneklerden arkadaşınızı seçmek. Arkadaşınızı seçtiğiniz zaman o kişinin profil sayfası görüntülenecektir. Profil sayfası açıldıktan sonra sayfanın sol alt tarafında 3 seçenek mevcut. Arkadaş öner(Suggest friends), Engelle/Şikayet (Block or Report Them)et ve Arkadaş listesinden sil (Remove from friends). Arkadaş listesinden sil bağlantısı sizin aradığınız seçenek. Bu bağlantıya tıkladığınızda onay vermeniz için bir kutucuk açılacak. Eğer o kişiyi arkadaş listenizden silmek istediğinizden emin iseniz onay verin ve o kişi artık arkadaş listenizden çıkarılsın. İyiliğiniz için kişileri kendinizden uzak tutmak istiyorsanız bir kişiyi Facebook’ta nasıl engelleyebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz.

Bir kişiyi arkadaş listenizden çıkarmanın başka bir yolu daha vardır. Eğer Facebook kullanmayı biliyor iseniz bu işlem çok kolaydır. Tek yapmanız gereken ana sayfada bulunan ‘Arkadaşlar’ sekmesine tıklamak. Daha sonra ‘Tüm arkadaşlar’ sekmesine tıklayın ve arkadaş listeniz karşınıza gelecektir. Burada ‘Listeyi Düzenle’ seçeneğine tıklayın ve silmek istediğiniz arkadaşlarınızı işaretleyin. “Arkadaş sil (remove friend)” seçeneğini bulun ve tıklayın. Karşınıza sizden ikinci kez onay isteyen bir pencere açılacak. Eğer kararınızda emin iseniz arkadaşlarınızı listenizden silin. İşte bunlar bir kişiyi arkadaş listenizden çıkarmak isterseniz bilmeniz gereken her şey.

Arkadaşlarınızın Haberi Olmadan Onları Facebook’tan Nasıl Silersiniz?

Eğer “beni neden sildin” gibi bir soru duymak istemiyorsanız, arkadaşlarımı onların haberi olmadan nasıl silerim sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı oldukça basit. Facebook sizin arkadaş listenizden çıkardığınız kişilere herhangi bildiri yollamaz ve bu kişileri bilgilendirmez. Ancak arkadaşlarınız sizi listelerinde göremeyeceklerinden eninde sonunda bu durumu fark edeceklerdir. Eğer arkadaşlarımı sildiğim zaman onların haberi olacak diye endişeleniyor iseniz, gereksiz yere endişelenmeyin. Çünkü artık sizden bildirim gelmediğini fark edene veya sizin profil sayfanızı ziyaret edene kadar bunun farkında olamayacaklardır.

Facebook’ta Gönderilmiş Bir Arkadaş İstediğini Nasıl İptal Ederim?

İlgilendiğiniz ve arkadaş olmak istediğiniz insanların arkadaş isteği göndererek arkadaş olmanız çok yaygın ve doğal bir durumdur. Ancak, sizin arkadaşlık teklifinizi uzun bir süre kabul etmeyebilirler ve arkadaşlık isteği kısmı “Arkadaşlık onayı bekleniyor (Awaiting friend confirmation)” olarak görünebilir. Ya da hatanızın farkına varabilir ve X kişisini listenizden görmek istemekten vazgeçebilirsiniz. Bu durum bizleri Facebook’ta arkadaşlık isteği nasıl iptal edilir sorusuna getiriyor. Bu sorunun cevabı da arkadaş silmek kadar kolay. Tek yapmanız gereken sağ üst köşedeki “Hesap” kısmına tıklamak ve ‘Arkadaşları Düzenle’ bağlantısını açmak. Daha sonra, arkadaşlık isteğinizi geri çekmek istediğiniz bu X kişisinin adını ve soyadını arama kutusuna yazın. X kişisinden arkadaşlık kabulü onayı beklenen sayfaya yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada X kişisinin adının yanında bulunan ‘x’ işaretine tıklayın. Küçük bir kutuda, arkadaşlık isteğinizin iptalini onaylayıp onaylamadığınızı soracak. “Sil”e basın ve işlemi tamamlayın. Arkadaşlık isteği iptal edilecektir.

Umarız bu bilgiler Facebook üzerinde arkadaşlarınızın nasıl silineceği konusunda sizlere yeterince yardımcı olmuştur. Bu bilgilendirme yazısını okuduktan sonra Facebook’ta arkadaşlarınızı nasıl sileceğiniz, engelleyeceğiniz konusunun pek de zor bir işlem olmadığını gördüğünüzden eminiz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın