Facebook’ta Engellendim mi?

Facebook’ta Engellendim mi?

Cevap kolay. Daha önce arkadaş listenizde bulunan X kişinin arkadaş listenizde artık bir kaydı yoksa ve onu sizin kendinizin silmediğinizden eminseniz, sizi engelleyen kişiyi buldunuz demektir.

Bir Kişinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

İşte şimdi dedektiflik zamanı geldi. İlk yapmanız gereken şey X kişisini bir arama motorunda, örneğin Google’da aratmak. Ancak bu işlemi yapmadan önce Facebook’ta oturumunuza kapatın ve öyle arayın. Çift tırnak içinde X kişisinin “Adı Soyadı”nı yazın ve arayın. Eğer bu isimle bir Facebook hesabı görüyorsanız bu kişi Facebook hesabını silmemiş demektir. Şimdi dedektifliğimizin ikinci aşamasına geçiyoruz. Facebook oturumunuz kapalıyken arama yaptıktan ve bir sonuç bulduktan sonra şimdi Facebook oturumumuzu açıyoruz ve Facebook arama kutusundan X kişinin Adı Soyadı’nı yazıyoruz.

Eğer bir sonuç bulamıyor iseniz, engellenmişsiniz demektir. Ancak unutulmamalı ki, çoğu zaman bu kişiler kendi isimlerini arama motorlarında çıkmasını istemeyebilirler bu sebeple bu duruma takılıp kalıp, gerçekten engellendim mi ve niye, niçin, ne zaman gibi sorulara takılıp kalmayın. Bunu öğrenmenin başka bir yolu da var.

Engellenip engellenmediğinizi anlayabilmenin bir diğer yolu ortak arkadaşlar ya da sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin yorum yapma ihtimalinin bulunduğu bir hayran sayfası. Fakat, ortak arkadaşlara direkt olarak sormanız en iyi yoldur çünkü içinizde herhangi bir şüphe kalmaz. Ortak arkadaşınızla konuşun ve X kişisinin hala bir Facebook hesabı olup olmadığını öğrenin.

Eğer cevap evet, hesabı var ise, siz niye göremiyorsunuz? Olay bu kadar basit işte o kişinin sizi engelleyip engellemediğini öğrendiniz. Ancak, eğer bir tek ortak arkadaşınız bile yok ise, o zaman o kişinin nerelerde takıldığını, nerelere sık sık yorum yaptığını hatırlamanız gerekir. X kişisinin en çok takıldığı yerlere bakın, eğer hala bir yer bulamıyorsanız ve hesabını kapamadığından emin iseniz, o kişi sizi engellemiş demektir.

Sizi engelleyen kişiyi bulmanın son yolu ise bu olayı boş verip hayatınıza devam etmeniz. Bir kişinin Facebook’ta sizi engellemesi sizi bu derece rahatsız ediyor mu? Facebook’un sosyal yaşamımız olmadığını ve Facebook’suz da yaşayabileceğiniz gerçeğini unutmayın, engellenme psikolojisini yenmeye çalışın. Birçok insanlar görüyoruz, birileriyle ilişki içinde veya ayrılmış ya da durumunu güncellemiş. Hadi ama! Facebook sadece bir sosyal paylaşım platformu, sadece bir internet sitesi.

Eğer bir kişi sizi engellediyse bunun birçok nedeni olabilir ve sizi sevmediği veya sizden kurtulmak istediği için yapmamış olabilir. Eğer mümkünse bu kişiyle yüz yüze konuşup nedenini sorun. En kötü ihtimalle onunla bir daha arkadaşlık kurmazsınız ve daha iyi ve yeni arkadaşlar edinirsiniz. Göreceksiniz ona en iyi ders bu olacaktır.

Bunların yerine, dışarı çıkın, bir şeyler ile oynayın, eğlenin. Facebook’ta engellendim mi acaba diye düşünerek kendinizi parçalamayın.

Facebook’ta Engellendim mi? İçin 11 Yorum Yapılmış

 1. irem 15 Temmuz 2011 #

  Ablam tarafından engellendim ama resmini görmek istiyorum. Ne yapmalıyım? Üstelik ablamı 3 seneden beri göremiyorum.

 2. can 29 Eylül 2011 #

  Başka bi face kur ordan bak :)))

 3. hamit bilimsel 06 Şubat 2012 #

  Facebook’a girdiğimde sadace reklam yazılıyor, ne yapmam gerekir?

 4. hakan 28 Ağustos 2012 #

  Arkadaşlar durmadan fecebook güvenlik sorusu soruyor, bundan once tel mesajıyla kod veriyordu şimdi arkadaşlarımın resimleri soruyor cevaplayamıyorum lütfen yardım edin.

 5. muhlis 03 Mart 2013 #

  Neden engellendim? 30 gün engellendin diye yazı var, 35 gün oldu bu neden kalkmadı? Anlamış değilim. Buna bir açıklama gelirse memnun olurum.

 6. Ali 30 Temmuz 2013 #

  S.a arkadaşlar facebook ta bir kız arkadaşım beni öylesine normal halimizden hatırımızdan mesajlaşırken beni engelledi. O engeli beni engelleyen değilde ben açabilir miyim yada o arkadaşıma mesaj nasıl atarım lütfen yardım!

 7. mahsun 07 Ocak 2014 #

  arkadaşlar işin doğrusu bu %100 ya engellemiştir ya da engellemiştir. Google arama motoruna şahsın ad ve soy adını yazın eyer çıkarsa profiline girin ve üstüneki facebook.adsoyadın.bilmem ne kısmını kopyalayın daha sonra profilinize girin ve o bağlantıyı üste yapıştırın o zaman ya hayal kırıklığı uğrarsınız yada sevinirsiniz.

 8. hüseyincahit 30 Ocak 2014 #

  Beni engellemişler nasıl çıkaracağız yardım edin.

 9. Hikmet 16 Mayıs 2014 #

  Facebooktan fotoğraf indiremiyorum kaydet engellendi ne yapmalıyım?

 10. Hikmet 30 Mayıs 2014 #

  Facebook eski ayarlarımı bulamıyorum bilgilerinize arz ederim teşekkürler yaparsınız.

 11. hakan 06 Temmuz 2014 #

  Arkadaşlar engellendim 30 günlük ceza aldım ama 4 ay oldu açılmadı ne yapmam lazım yardımcı olun.

Bir cevap yazın