Facebook’ta Nota İşareti Yapmak

Facebook’ta Nota İşareti Yapmak

Facebook statüsünde nota işareti yapmak oldukça kolay. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan ve statünüzü güncelledikten sonra nota işareti yapmak istediğiniz yere tıklayın. Klavyenizin sağ tarafında bulunan numaraların üzerinde yer alan “Num Lock“, bazı klavyelerde “Num Lk” veya “Scr Lk” olarak yer alan tuşa basın ve num lock’u açın. Daha sonra “Alt” tuşu ve yine klavyenin sağ tarafında yer alan “1” ve “3” rakamlarına aynı anda basın. Bu uygulama başka işaretleri de oluşturduğundan nota işareti çıkana kadar basabilirsiniz. Sonuçta (♪) notası çıkacaktır.

Yine aynı tuşları kullanarak kalp işareti yapabilir ve facebook statünüzde yayınlayabilirsiniz. Mac kullanıyorsanız yapacağınız işlem aşağı yukarı Windows’la aynı. Klavyedeki “Fn” tuşuyla “1” ve “3” rakamlarına aynı anda basarak nota işaretini çıkarabilirsiniz. “Fn” tuşuyla veya “Alt” tuşuyla birlikte “1” ve “4” rakamlarına aynı anda basarsanız farklı notalar elde edebilirsiniz.

Mac veya Windows’ta facebook için farklı semboller (gülen surat, üzgün surat, çeşitli çiçekler, çeşitli el işaretleri…vb) veya farklı müzik notaları yapmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın