Genç Kız İçin Doğum Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Genç Kız İçin Doğum Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Doğum günlerinde genç kızlara nasıl bir hediye alınabilir? Uygun hediye seçemezseniz konu vatan meselesine dönebilir! Size bazı önerilerimiz var.

Önce kişiliğini düşünün. Her genç kız aynı şeyden hoşlanmayabilir. Bazıları parfüm ve takı severken diğerleri spor ayakkabı ve elektronik ürünlerin hediye edilmesinden hoşlanabilir. Kıyafetlerine, kullandığı aksesuarlara iyice bakın. Katıldığı aktivitelerin neler olduğunu öğrenin. Eğer yeterince dikkat ederseniz kısa bir süre içinde dışarda yapılan aktivitelerden mi yoksa evde kitap okumaktan mı hoşlandığını çözebilirsiniz.

Genç Kızlar için Doğum Günü Hediyesi

Genç kızlar için binlerce doğum günü hediyesi seçeneği var. Size düşen görev, bu binlerce hediye içinden kızınız, yakınınız, sevgiliniz, kardeşiniz veya arkadaşınız olan “genç kıza” uygun bir doğum günü hediyesi seçmek. Yabana atılır bir görev değil. “Acaba nasıl bir hediye hoşuna gider?” diye düşünmek bile başlı başına stres sebebi. Ki bu bir doğum günü hediyesi olacak! Size bu “kutsal” görevde fikir verecek, yol gösterecek veya en azından bir umut olacak bazı hediye seçme yöntemlerinden bahsedeceğiz. İşiniz gerçekten zor; kolay gelsin…

 • Doğum günü hediyesi seçimi için öncelikle genç kızın kişiliğini, karakterini, hobilerini düşünün. Her genç kız aynı şeylerden hoşlanmayabilir. Bazıları takı severken, bazıları parfüm, bazıları da spor ayakkabı tercih eder. Eğilimleri ve karakterini iyi bilmeniz, hediye seçmeniz için önemli bir etken.
 • Genç kızı çok iyi tanımıyorsanız öncelikle ailesinden, arkadaşlarından doğum gününde mutlu olabileceği bir hediye için bilgi alabilirsiniz. Zevklerine uygun bir hediye için danışabileceğiniz en yakın merci ailesidir.
 • Yakın çevresinden ihtiyacı olan şeyleri öğrenebilirsiniz. Örneğin, yakın zamanda bir çantaya ihtiyacı olduğunu söylemiş olabilir. Belki uzun süredir alamadığı bir bluz vardır. Genç kızların ihtiyacı bitmez. Bunları öğrenmeniz hediye seçiminizi kolaylaştırır. Doğum gününde ona ihtiyacı olan bir hediye vermek gerçekten çok hoşuna gidecektir.
 • Çiçekler, her genç kızı etkiler. Bir hediye alıyorsanız bile yanına bir çiçek buketi iliştirirseniz memnuniyeti katlanacaktır. Özel doğum günü buketleri hazırlatabilirsiniz veya internetteki yüzlerce çiçek seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
 • Doğum günü hediyesi için elektronik cihazlar her zaman en cazip hediyeler arasında yer alır. Bütçeniz uygunsa bir cep telefonu, bir tablet veya laptop alabilirsiniz. Ancak nasıl bir cep telefonu olmalı? Bu sorunun cevabını da çevresinden öğrenebilirsiniz. Yalnız bu “sırrını” öğrendiğiniz kişinin sizinle konuştuklarını söylememesi için uyarmanız gerekir.
 • Bu arada şunu bilmelisiniz; hiçbir genç kız doğun gününde, yeni moda bir cep telefonuna, iPod, iPad, dijital fotoğraf makinesine veya dizüstü bilgisayara ‘hayır’ demez.
 • Günlük hayatta kullandığı eşyalara, kıyafetlere, cihazlara dikkat edin. Ne tür ürünler kullanıyor? Bu size yol gösterecek önemli bir ayrıntı olabilir.
 • Sosyal yaşamına dikkat edin. Hangi etkinliklere katılıyor, hangi tarz müzik dinliyor, ne tür filmler izliyor? Bu veriler işinize yarayabilir. Örneğin, bir tiyatro, konser veya sinema bileti hediye edebilirsiniz. Tabi bu etkinliklere kendi başına gidemeyeceği için arkadaşlarına da bilet almanız gerekebilir.
 • Doğum gününde yayınlanan canlı bir televizyon programına götürebilirsiniz. Bunun için çok önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir. Tam doğum gününde olmasa da yakın tarihlerdeki bir komedi veya talk show programının bileti de onu çok etkileyecektir.
 • Takılar, her genç kızın sevebileceği hediyelerdir. Ancak kolye mi, küpe mi, bilezik mi olsun? Buna karar vermek için kullandığı aksesuarlara göz atın. Ona doğum gününde takmayacağı bir yüzük vermek istemezsiniz.
 • Genç kızlar için ideal doğum günü hediyelerinden biri de kitaplardır. Ancak yine hangi tarz kitapları tercih ettiğiniz bilmeniz gerekiyor. Elindeki kitaplara dikkat edin, mutlaka bir fikir verecektir.
 • İnternette genç kızlar için özel hazırlanmış onlarca hediye sitesi var. Daha doğrusu hediye siteleri içinde genç kızlara özel linkler var. Bu linklerdeki doğum günü hediyesi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
 • Gençlerin stil ikonları, youtuberlar, tarz danışmanları gibi kişilerin internet sitelerinden de fikir edinebilirsiniz. Özellikle doğum günleri için özel programlar tavsiye edebiliyorlar.
 • Genç modaları ile ilgili dergileri inceleyebilirsiniz. Yeni trendlerle ilgili size fikir verebilir. Bu trendleri doğum gününe uyarlarsınız.
 • Genç kızlar, moda akımlarını takip etmeyi, paylaşmayı sever. Bunun için genç kızlara özgü dergi aboneliği hediye edebilirsiniz. İlginç bir hediye olabilir.
 • Kurs paketleri de genç kızlar için çok farklı bir doğum günü hediyesi seçimidir. Örneğin; yoga ve pilates dersleri, spor paketi, resim veya seramik kursu, yabancı dil kursu, fotoğraf eğitimi gibi aktivitelere katılmasını sağlayabilirsiniz. İlgi duyduğu alanlara göre çeşitli kurslar tercih edilebilir.
 • Genç kızlar bakımlarına özen gösterir. Onun için kişisel bakım paketleri de hediye edebilirsiniz. Doğum gününde cilt bakımı paketi hediyesi neden olmasın!
 • Onun için ilginç bir hediye seçeneği düşünüyorsanız, en sevdiği arkadaşları ile gidebileceği bir turistik gezi ayarlayabilirsiniz. Hayatında unutamayacağı bir deneyim yaşayabilir ve sizi minnetle anar. Üstelik doğum gününe denk gelirse her doğum gününde bu deneyimini hatırlar.
 • Onun için özel bir video hazırlayabilirsiniz. Sevdiği arkadaşları, ailesi ve yakın çevresinden doğum günü mesajlarını görüntüleyin. Bunun için akıllı cep telefonunuzun kamerasını kullanabilirsiniz. Daha sonra da bu mesajları bir montaj programında birleştirerek bir klip haline getirin. Teknik olarak klip hazırlamayı bilmiyorsanız internette klip hazırlama hizmeti veren freelancerlar veya prodüksiyon sitelerinden destek alabilirsiniz. Eşsiz bir doğum günü hediyesi olacaktır.
 • Onun için sürpriz bir mekânda doğum günü partisi düzenleyebilirsiniz. Sevdiği herkese haber verin ve ondan habersiz bir parti organize edin. Unutamayacağı bir gün yaşayacaktır.

Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

Genç kızlar için doğum günü hediyesi seçme yöntemlerine değindikten sonra genç kızlar için alınabilecek bazı hediyeleri de sıralayalım; trend çanta veya cüzdan, parfüm seti, kişisel bakım ürünleri setleri, kozmetik ürünler, müzik CD’si, film DVD’si, MP3 çalar, powerbank, USB, harici harddisk, cep telefonu aksesuarları, kulaklık, mücevher, kişiselleştirilmiş kupalar, yastıklar, kolyeler, kalem, pelüş oyuncaklar, dijital radyo, kişiselleştirilmiş baskılı tişört, pantolon, ayakkabı, kazak, tunik, kazak, dekoratif eşyalar, çikolata ve meyve topları, kurabiye kutusu, çikolatalı meyve sepeti, su veya kar küresi, konuşma ve internet paketleri, karakalem portre, bir fotoğrafının karikatürü, boyunluk, saç ve göz bantları, şemsiye, sırt çantası, atkı, eldiven, bere, kokulu meyve sabunu, kol saati, sihirli kutular, bornoz veya havlu seti…

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın