Gıdı Sarkması İçin Egzersiz

Gıdı Sarkması İçin Egzersiz

Yaş aldıkça cilde elastikiyetini veren kolajen üretimi azalır ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cildin esnekliğini kaybetmeye başlamasının bir diğer belirtisi ise, yüz başta olmak üzere, vücudun çeşitli bölgelerinde cildin sarkmasıdır. Gıdı bölgesi, sarkmanın en sık görüldüğü yerlerin başında gelir.

Gıdı sarkması için çeşitli cerrahi müdahale seçenekleri var ancak böyle bir operasyona karar vermeden önce sarkmayı önlemek ve sarkma görünümünü azaltmak için bazı yüz egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Gıdı Bölgesi İçin Evde Yapabileceğiniz Egzersizler

Gıdı bölgesi için yapılan egzersizler, çift çene (gerdan, İngilizce adıyla “double chin”) için de olumlu etkiler yaratacaktır. Ancak çift çene ve cildin sarkması aynı değildir.

Gerdan bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için öncelikle fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekir. Yani kilo vermeden, çift çene sorununa liposuction dışında bir çözüm bulunmuyor.

Ancak gıdı egzersizleri yapmak, kilo verdikten sonra bu bölgede oluşabilecek sarkmaları en aza indirme konusunda yardımcı olabilir.

Aşağıdaki gıdı sarkmasını önleyen egzersizleri evinizde veya işyerinizde 5-10 dakikanızı ayırarak her gün yapabilirsiniz. Bu egzersizlerin çoğu ayakta veya sandalyede otururken yapılabilir ve ekipman gerektirmez.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın