Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske

Göz altı kırışıklıkları genellikle yaşlanmanın ilk belirtisidir. Genetik faktörler, uzun süreler boyu güneşte kalma, sigara kullanımı gibi nedenlerle kırışıklıklar daha erken yaşlarda görülebilir. Güneşe çıkarken güneş gözlüğü kullanmak, yüksek koruma faktörlü krem sürmek, şapka takmak ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak kırışmayı azaltmak için önemli.

Evde hazırlamayabileceğiniz maskelerle hem olumsuz çevresel etkenlerin cildinize verdiği zararı hafifletebilir hem de yaşlanmaya bağlı olarak oluşan göz altı kırışıklıklarının görünümünü azaltabilirsiniz.

Havuç Maskesi

Karoten ve A vitamini içeren havuç ile hazırlayacağınız maske antioksidan olarak cildinizi temizler, yeni cilt hücresi oluşumunu destekler ve serbest radikallerle savaşmanıza yardımcı olur. 2 adet küçük havucun suyunu sıkın ve içine bir çay kaşığı badem yağı ekleyip karıştırın. Karışımını 2 saat kadar buzdolabında beklettikten sonra göz altı ve çevresine sürerek yarım saat kadar bekletin. Günde 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Muz Maskesi

C, A ve B6 vitamini kaynağı olan muz cildi yaşlanmanın etkilerine karşı korumaya yardımcıdır. Bir adet olgun muzu kaşıkla iyice ezin ve bir yemek kaşığı gül suyu ile karıştırın. Karışımı direk olarak göz altına sürebilirsiniz. Yarım saat beklettikten sonra sula durulayın.

Lahana Maskesi

Göz altı kırışıklıkları için kullanılan lahana maskesi antioksidan etkisi olan C vitamini ile bu bölgedeki kan akşını hızlandırır. Lahana maskesi için 2 adet lahananın yapraklarını iyice ezerek suyunu çıkarın ve bir tatlı kaşığı bal ile karıştırın. Yaprakları rondoya koyduktan sonra direk olarak da kullanabilirsiniz. Göz altına sürüp 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Patates Maskesi

C, B6, B3 vitaminleri yönünden zengin patates göz altı kırışıklıkları ve göz yorgunluğu ile savaşınızda size yardımcı olacaktır. Patates maskesini hazırlamak için bir büyük boy patatesi rendeleyin. Eşit olarak ikiye bölün ve birer tülbente koyun. Bu torbacıkları göz üzerine koyup 30 dakika bekletin. Patates maskesini haftada 2-3 kez yaparsanız 3-7 hafta sonra kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın