Göz Kapağı Sarkması İçin Krem Seçimi

Göz Kapağı Sarkması İçin Krem Seçimi

Göz kapağı sarkması için üretilen kozmetik kremler, bu bölgedeki sarkmayı yavaşlatabilir ve sarkan göz kapağı için cerrahi müdahale dışında bir alternatif olarak kullanılabilir. Göz kapağı kremi seçerken, en faydalı ürünü bulmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Hassas bir cildiniz varsa durumu kötüleştirmemek için, içinde cildi tahriş eden, kaşıntı ve şişliğe yol açan çeşitli kimyasallar bulunan kremlerden uzak durmalısınız.

Örneğin bu kremlerin hoş bir kokusunun olmasının ekstra bir faydası yoktur ve kozmetik esanslar genellikle alerjiye neden olur. Ayrıca, içinde güneşten koruyucu bileşenler bulunan göz kremlerinin diğerlerine göre daha faydalı olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Göz Kapağı Sarkmasına Karşı Kremler

Aşağıda bazı yabancı kaynaklarda bulabildiğim göz kapağı sarmasına karşı önerilen kremlere yer verdim ancak bu kremlerin Türkiye’de sayılıp satılmadığını bilmiyorum.

Ancak özellikle internetten satış yapan kozmetik mağazalarında bu kremlerden birini ve birkaçını bulabileceğinizi düşünüyorum.

Eğer pahalı markaların kremleri alacak kadar bütçe ayıramıyorsanız ucuz ve marka kremlerin içeriklerini karşılaştırın. Bazen pahalı marka kremlerle daha az bilinen markaların ucuz kremlerinin içeriği aynı olabiliyor.

  • Shiseido Future Solution LX Eye and Lip Contour Regenerating Cream
  • Göz kapağı sarkması için krem veya serum kullanabilirsinizBremenn Research Labs Upper Eyelid Lifter
  • Serious Skin Care Eyetality Total Eye Transformation Set
  • Olay Regenerist Eye Lifting Serum
  • ActiFade Upper Eyelid Lift Contouring Serum
  • Aveeno Positively Ageless Lifting and Firming Eye Cream

Yukarıdaki kremler ve piyasada bulabileceğiniz çoğu göz kapağı kremi kafein içermektedir. Kafein cildi sıkılaştırmaya yarar ve sarkan göz kapağının toparlanmasına yardımcı olur. Bu kremlerin ve serumların bir diğer özelliği de içerdikleri peptid ya da polimerler ile kolajen üretimini tetikleyerek yaşla birlikte kaybedilen cilt esnekliğinin artmasına katkıda bulunur.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın