Hamile Eşinize İyi bir Koca Olmak

Hamile Eşinize İyi bir Koca Olmak

Hamilelik harika bir dönem olduğu kadar gerek kadın gerekse erkek için oldukça zorlayıcı bir dönemdir de. Özellikle de kadınların eşlerinden gelecek her türlü desteğe ve ilgiye ihtiyaçları vardır. Çünkü erkekler işin duygusal yönüyle problem yaşarken, kadınlar hem duygusal (ki bu da erkeklere göre daha yoğundur) hem de fiziksel zorluklar yaşarlar. Bu durumu tek başlarına göğüslemeleri de nerdeyse imkansızdır. Kısacası erkeklere çok fazla sorumluluk yüklenir.

Eğer yeterince ilgili ve destekleyici bir koca olursanız hem karınızın yükünü hafifletmiş olursunuz hem de her hangi bir sorun yaşanmasını büyük ölçüde engelleyerek sağlıklı ve mutlu bir ilişki için adım atmış olursunuz. Aşağıda bu konuda yardımcı olabilecek birtakım ipuçlarını bulabilirsiniz.

Karınıza doğum öncesi yapılması gerekenler konusunda yeterince destek olun. Bu bebeğin sağlığı için de oldukça önemlidir. Alınması gereken doğum öncesi vitaminlerini aldığından, düzenli olarak muayenelere gittiğinden, doktorun söylediklerine uyduğundan, sağlıklı beslendiğinden, doktor tarafından önerilmiş birtakım egzersizleri yaptığından ve kaçınması gereken her türlü şeyden kaçındığından emin olun ve tüm bunları yaparken yanında olup ona destek olun.

Olabildiğince rahat ve pozitif olun. Hamile kadınlar hormonlar sebebiyle çok fazla iniş çıkış yaşarlar ve sık sık olumsuz ve karamsar bir havaya bürünürler. Bu durumlarda karınızın üstüne gitmeyin ve neşeli olmaya, iyimser olmaya çalışın.

Endişelerini dinleyin ve korkularını gidermeye çalışın. Ona sık sık her zaman yanında olacağınızı söylemekten çekinmeyin. Onu stresli ortamlardan da kesinlikle uzak tutun.

Ev işlerinde karınıza yardımcı olun. Hamile kadınlar çok çabuk yorulduklarından ev işlerini yapmakta zorlanırlar. Hatta bu durum bebeğe zarar da verebilir. Bu nedenle ev işlerinde elinizden geldiğince yardımcı olun ve desteğinizi gösterin.

Yeri geldiğinde onun için yemek yapın. Unutmayın, çabuk yorulan bir kadın yemek yapmakta da zorluk yaşayabilir. Böylece hem ona yardımcı olursunuz hem de romantizmi canlı tutarsınız.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın